نگرانی سناتورها از افزایش جرایم جنایی در کابل

گزارشگر:دوشنبه 20 قوس 1396 ۱۹ قوس ۱۳۹۶

سناتورها در مجلس سنا از افزایش جرایم جنایی در شهرکابل ابراز نگرانی کرده و تاکید دارند که عاملان قتل ۱۰ عضو یک خانواده در منطقه پنجصد فامیلی، باید علنی محکمه شوند.
mandegar-3اعضای مجلس، حکومت به ویژه پولیس شهر کابل را در جلوگیری از افزایش جرایم جنایی به غفلت متهم کرده و تاکید دارند که پولیس باید کنترولش را در شهر افزایش دهد.
محمد علم ایزدیار معاون اول مجلس سنا روز یکشنبه (۱۹ قوس) در نشست عمومی این مجلس، گفت: «عاملان قتل ۱۰ عضو یک خانواده در منطقه پنجصد فامیلی شهر کابل باید علنی محاکمه شوند تا سبب عبرت مردم گردند».
آقای ایزدیار، افزایش جرایم جنایی را در شهر کابل به شدت نگران کننده خواند و تاکید ورزید که نهادهای زیربط امنیتی به ویژه پولیس کابل باید در حفظ جان و مال مردم تلاش کنند.
محی الدین منصف یک عضو دیگر مجلس سنا نیز با اشاره حادثه پنجصد فامیلی شهر کابل گفت که جرایم وحشتناک جنایی در حال افزایش است و مردم در خانه‌های خود مصوون نیستند.
آقای منصف بیان داشت: «دهشت افگنان از جرایم جنایی به نفع خود سوء استفاده می کنند و نهادهای امنیتی به ویژه پولیس و امنیت ملی باید بیشتر فعال شده و گزمه های شبانه را در سطح شهر کابل بیشتر سازند».
او یاد آور شد که اگر پولیس توانایی تامین امنیت مردم را ندارند باید به خانواده‌ها اجازه دهند تا برای حفظ جان خود سلاح داشته باشند.
نادر بلوچ دیگر عضو سنا هم با انتقاد از حکومت و پولیس کابل گفت: «حکومت فقط مصروف تامین امنیت ارگ ریاست جمهوری است و مردم دیگر را فراموش کرده است. به جز از چهار راهی های که به ارگ منتهی می شوند دیگر در هیچ نقطه شهر، گزمه های امنیتی وجود ندارد».
طیبه زاهدی دیگر عضو مجلس سنا هم خاطرنشان کرد که واقعه پنجصد فامیلی شهر کابل خشونت بار بوده و عاملان این حادثه باید زیر پیگرد قانون قرار گیرند.
خانم زاهدی نیز پولیس را در حفاظت از جان مردم به کوتاهی متهم کرده و تاکید ورزید که نیروهای پولیس باید گزمه‌های شبانه خود را در کوچه های شهر بیشتر سازد.
دو شب پیش یک فرد مسلح، پس از نیمه های شب بر یک خانه در منطقه پنجصد فامیلی شهر کابل حمله کرده و ۱۰ عضو این خانواده را به قتل می رساند.
گفته می شود، فرد مهاجم به تازگی از زندان رها شده بود و هم اکنون نیز فراری است.
سناتورها، پولیس کابل را در پیوند به این رویداد به بی کفایتی متهم کرده می گویند که پولیس با تاخیر در محل حادثه رسیده اند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.