نیروهای‌ امنیتی در روند انتخابات بی‌طرف خواهند ماند

۳ قوس ۱۳۹۸

اسدالله خالد، سرپرست وزارت دفاع ملی دیروز در نشستی زیر نام «صلح و امنیت» گفت، به هیچ فردی اجازه داده نخواهد شود که انتخابات را به خشونت بکشد.
به گفتۀ آقای خالد، نیروهای‌ امنیتی در روند انتخابات بی‌طرفی خود را حفظ خواهند کرد و تأکید می‌کند که این نیروی‌های توانایی آن را دارند که از توطیۀ دشمنان جلوگیری کنند.
او می‌افزاید، سیاست‌مداران افغانستان این درایت را دارند تا از رفتن کشور به بحران جلوگیری کنند.
این گفته‌های در حالی بیان می‌شود که پیش از این عبدالله عبدالله، رییس اجرایی و از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری، استفاده از نیروی‌های امنیتی در روند انتخابات را خیانت ملی خوانده بود.
هم‌چنان، در کنار شورای نامزدان برخی دیگر از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری از جمله، گلبدین حکمتیار و عبدالله عبدالله از بحرانی‌شدن روند انتخابات هشدار داده‌اند.
بربنیاد جدول زمان‌بندی کمیسیون مستقل انتخابات، قرار بود نتایج نخستین انتخابات ریاست جمهوری، به تاریخ ۲۷ میزان و نتایج نهایی به تاریخ ۱۶ عقرب اعلام شود، اما کمیسیون انتخابات تا کنون موفق نشده تا نتایج نخستین این انتخابات را اعلام کند.

mandegar

اشتراک گذاري با دوستان :
  • Nawid Parsa

    ضرورت اخطارجدی مجلس به خالد وغنی. سر پرست خالد کسب اعتماد سیاسی نکردی یعنی رای اعتماد نگرفتی درمسایل سیاسی داخلی توسل به قوه جنایت است .

    باخبرغنی و تومشروعیت سیاسی ندارید. غنی دوره ریاستش تمام شده و تو سرپرست غیر مشروع هستی استفاده از نیروی ملی برای اهداف سیاسی غیر مشروع جنایت میباشد و مانند افراد عادی هردو باید در صورت توسل به نیروی دفاعی دادگاهی شوید و به اشد مجازات محکوم گردید.