نیروهای امریکایی: غیرنظامیان در کندز کشته نشده‌اند

چهار شنبه 17 عقرب 1396/

mandegar-3نیروهای امریکایی روز سه شنبه اعلام کردند که در تحقیقات شان شواهدی در مورد تلفات ملکی در نتیجه عملیات هوایی در ولسوالی چهاردره کندز نیافته اند. قبلاَ اعضای شورای ولایتی مدعی تلفات ملکی در نتیجه حملات هوایی شده بودند.
نیروهای امریکایی با نشر یک اعلامیه خبری تایید کرده اند که در عملیات هوایی روز جمعه در کندز «تعداد زیاد جنگجویان دشمن» کشته شده اند، اما افزوده اند که تحقیقات آن‌ها که به صورت «مستقلانه» انجام شد، شواهدی در مورد تلفات ملکی نیافته است.
در اعلامیه خبری نیروهای امریکایی آمده است: «هیچ شفاخانه و کلینیکی در محل به این اشاره نکرده اند که افرادی با زخم‌های ناشی از منازعه مسلحانه در آن‌ها مورد تداوی قرار گرفته باشند.»
این در حالی است که صفی الله امیری، عضو شورای ولایتی کندز روز یک شنبه به خبرگزاری آلمان (دی پی آ) گفت که در این حملات هوایی در سه روستای ولسوالی چهاردره ۲۲ تن کشته و ۱۴ تن دیگر زخمی شده اند.
اعضای شورای ولایتی نیز آمار متناقضی از تلفات ارائه داده اند. خوش باور نصرتیار، عضو شورای ولایتی گفته است که در این حمله ۱۳ فرد ملکی کشته شده اند.
امیری مدعی شد که این افراد ملکی زمانی کشته شدند که برای انتقال اجساد طالبان که در حمله قبلی کشته شده بودند، به یک قریه دیگر رفتند.
حملات هوایی نیروهای امریکایی در افغانستان پس از آن تشدید یافت که رئیس جمهور دونالد ترامپ استراتژی جدید خود برای افغانستان را اعلام کرد. حملات هوایی که توسط نیروهای امریکایی و قوای هوایی افغانستان انجام می‌شوند، در نُه ما نخست امسال در مقایسه با سال گذشته ۵۲ درصد افزایش یافته است.
به گزارش ملل متحد، در این دوره زمانی ۲۰۵ نفر در حملات هوایی کشته و ۲۶۱ نفر دیگر زخمی شده اند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.