هزاران سند حاوی افشای تقلب در اختیاز سازمان ملل گذاشته شده است

8 سنبله 1393/

مقامات تیم اصلاحات و همگرایی به خبرگزاری جمهور می گویند، هزاران سند حاوی افشای تقلب گسترده را به تازگی در اختیار مفتشین بین المللی قرار داده اند و نمایندگی ملل متحد نیز تعهد کرده که تفتیش آراء را با دقت بیشتر و با ملاحظه خواسته های تیم اصلاحات و همگرایی، ادامه می دهند.
تیم اصلاحات پیشنهاد پنجگانه ای برای ابطال آراء باطل به ملل متحد ارائه کرده بود که هیچکدام از آن موارد تا پیش از این مورد قبول واقع نشده بود.mnandegar-3
از سوی دیگر، اعلام نتایج نهایی انتخابات که پس از تفتیش کامل آراء صورت می گیرد به تأخیر افتاده است. گزارش های واصله حاکی است که یان کوبیش نماینده ملل متحد در افغانستان، طی ملاقاتی با حامد کرزی ابراز داشته که تشخیص نتایج آرا در تاریخ از قبل اعلام شده امکانپذیر نیست و از کرزی خواسته است تاریخ تحلیف رئیس جمهور جدید را تا یک ماه دیگر به تعویق اندازد. شنیده ها حاکی از این است که حامد کرزی در ملاقاتی با اشرف غنی تاکید ورزیده که باید خود را برای مراسم تحلیف در تاریخ معینه آماده بسازد.
فاضل سانچارکی سخنگوی تیم اصلاحات می گوید: تا زمانی که میان دو نامزد انتخاباتی یک توافق سیاسی بوجود نیامده نتیجه انتخابات اعلام نخواهد شد. گفته می شود یکی از مقامات ارشد سفارت امریکا پیشنهاد داده که تا زمان اعلام توافق سیاسی میان تیمهای منازعه، نتایج انتخابات اعلام نشود.
در تحول دیگر انتخاباتی، یک هیئت امریکایی که به سرپرستی یکی از مشاورین باراک اوباما به کابل سفر کرده با نامزدهای رقیب، ملاقات کرده و پیام اوباما را به آنان ابلاغ کرده است.
همچنین فاضل سانچارکی مدعی شده است که هیچ کدام از نامزدها و نیز رییس جمهور کرزی در کانفرانس ناتو شرکت نمی کنند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.