هشت تن در دو حمله جداگانۀ انتحاری کشته شدند

گزارشگر:سه شنبه 20 دلو 1394 ۱۹ دلو ۱۳۹۴

mandegar-3در دو حمله انتحاری در ولایت‌های بلخ و پکتیکا دستکم سه سرباز و پنج غیرنظامی کشته شدند. همچنین یک محافظ ریاست جمهوری افغانستان در خانه‌یی در ولایت ننگرهار به قتل رسیده است.
منیر احمد فرهاد، سخنگوی والی بلخ گفت که صبح روز دوشنبه یک حمله کننده انتحاری موتر حامل پرسونل اردوی ملی را در ولسوالی دهدادی این ولایت هدف قرار داد.
او گفت که در این حمله سه سرباز اردوی ملی کشته و ۱۸ عضو نیروهای اردوی ملی زخمی شدند.
مقام‌های ولایت بلخ افزوده اند که کشته شده‌ها و زخمیان این حمله مربوط به قول اردوی ۲۰۹ شاهین هستند و هیچ فرد ملکی در این حمله آسیب ندیده است.
ذبیح الله مجاهد، سخنگوی گروه طالبان با فرستادن ایمیلی به رسانه‌ها مسوولیت این حمله را به عهده گرفت. گروه طالبان در یک سال اخیر حملات خود بر نیروهای امنیتی افغانستان را در سراسر کشور شدت بخشیده است.
بلخ برخلاف ولایت‌های همجوارش از امنیت نسبتاً بهتری برخودار بوده است هرچند هر از گاهی شاهد حملات این گونه بوده است.
همچنین روز دو شنبه یک حمله انتحاری در ولایت پکتیکا صورت گرفت. نثار احمد عبدالرحیم زی، رییس تحقیقات جنایی پولیس این ولایت گفت که در این حمله پنج غیرنظامی کشته و شش تن دیگر زخمی شدند.
در یک حادثه امنیتی دیگر، به گفته مقام‌های محلی در ولایت ننگرهار یک عضو گارد ریاست جمهوری توسط افراد مسلح ناشناس به قتل رسیده است.
عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار گفت که این مرد در داخل خانه‌اش هدف شلیک قرار گرفت و کشته شد. او افزود که مادر این فرد زخمی گردیده است. خوگیانی گفت: «تحقیقات پولیس جریان دارد تا مشخص شود که چه کسی در عقب این حمله قرار دارد.»

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.