هشدار از سقوط ولسوالی اجرستان غزنی/ نماینده‌گان: مـردم قتـل عام مـی‌شـونـد

گزارشگر:یک شنبه 30 ثور 1397 ۲۹ ثور ۱۳۹۷

نماینده‌گان غزنی در مجلس می‌گویند که ولسوالی اجرستان این ولایت در محاصره طالبان قرار گرفته و اگر به صورت فوری کمک رسانی نشود، احتمال سقوط آن وجود دارد.
شاه گل رضایی نماینده مردم غزنی در نشست عمومی روز شنبه (۲۹ ثور) مجلس گفت که طالبان مسلح روز گذشته ولسوالی اجرستان غزنی را mandegar-3محاصره کرده و این وضعیت امروز نیز ادامه دارد.
خانم رضایی گفت که نیروهای محلی خواستار انجام حملات هوایی شده؛ اما وزارت دفاع تا هنوز به این درخواست آنان پاسخ نداده اند.
به گفته او، اگر مقام‌های مرکزی برای نجات ولسوالی اجرستان اقدام فوری انجام ندهند، این ولسوالی به دست طالبان سقوط کرده و مردم زیادی قتل عام خواهند شد.
محمد عارف رحمانی دیگر عضو مجلس نیز گفت که حدود ۱۴۰۰ طالب مسلح از شب گذشته به این طرف ولسوالی اجرستان را محاصره کرده اند.
آقای رحمانی گفت که جنگ ولسوالی اجرستان در واقع جنگ میان دو قبیله طرفدار دولت و طرفدار طالب است که طرفداران طالبان ولسوالی را محاصره کرده اند.
نمایندگان غزنی تاکید کردند که از شب گذشته تا هنوز چندین بار با مقام‌های امنیتی به منظور کمک رسانی به ولسوالی اجرستان صحبت کرده اند؛ اما آنان با وجود آنکه وعده داده اند، اقدام به کمک رسانی نکرده اند.
با این وجود، عبدالرئوف ابراهیمی رییس مجلس نمایندگان که وزارت دفاع و وزارت داخله باید به درخواست نیروهای کمکی مسوولان ولسوالی اجرستان پاسخ فوری دهند تا از سقوط این ولسوالی جلوگیری صورت گیرد تا فاجعه دیگری اتفاق نیافتد.
به گفته نمایندگان غزنی وضعیت این ولایت در مجموع خراب است و اگر مورد توجه استثنایی حکومت مرکزی قرار نگیرد، احتمال سقوط این ولایت نیز متصور است.
با این وجود، بسیاری از نمایندگان مجلس وزارت دفاع و نیروهای خارجی را در اقدامات‌هوایی پیشگیرانه علیه دشمن به کوتاهی متهم کرده، می‌گویند که هرزمانی ولسوالی سقوط کرد، پس از آن بالای طالبان حمله شده و ولسوالی باز پس گرفته می‌شود.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.