هشدار از قطع کامل فعالیت شبکه‎های مخابراتی در دو ولایت شمال

گزارشگر:شنبه 23 جدی 1396 ۲۲ جدی ۱۳۹۶

نماینده مردم قندوز در مجلس سنا می‌گوید که طالبان و داعش در زون جنوب شرق کشور از پاکستان دستور گرفته‌اند که فعالیت شبکه‌های مخابراتی را در قندوز و بغلان قطع کنند.
mandegar-3مولوی عبدالله قرلق که به تازه‌گی از ولایت قندوز به کابل برگشته است از وضعیت بد حاکم بر قندوز ابراز نگرانی کرد.
آقای قرلق می‌گوید که هم اکنون شبکه‌های مخابراتی در ولایت های قندوز و بغلان از روی شب قطع است، ولی طالبان و داعش به تازه‌گی از پاکستان دستور دریافت کرده اند که به صورت کلی فعالیت تمامی شبکه های مخابراتی را در این دو ولایت قطع کنند.
او یاد آور شد که براساس اطلاعات موثق، طالبان و داعش مسلح این دستور را از پاکستان گرفته‌اند تا بتوانند بهتر در این دو ولایت فعالیت‌های تروریستی شان را سازماندهی کرده و انجام دهند.
به گفته او، این مساله نگرانی زیادی را در میان باشندگان و لایت‌های قندوز و بغلان ایجاد کرده و آنان از عواقب تسلط گروه طالبان و داعش بر مناطق شان در هراس اند.
این عضو مجلس سنا خاطر نشان کرد که طالبان و داعش به خاطری می‌خواهند که شبکه های مخابراتی را در این دو ولایت قطع کنند تا مردم محل از فعالیت‌های آنان به نیروهای امنیتی کشور گزارش داده نتوانند.
آقای قرلق گفت که اگر حکومت به منظور گسترش ساحه نفوس دولت در این دولایت اقدام نکند، گروه های طالبان و داعش مردم را از بسیاری خدمات دولتی محروم خواهند کرد.
از سوی دیگر، آقای قرلق خاطر نشان کرد که از ۳ روز به این طرف حبوبات و گوشت بر نیروهای پولیس در ولایت قندوز قطع شده است.
به گفته او، نیروهای امنیتی در ولایت قندوز با دشواری های فراوانی مواجه اند و به شکل درست و به موقع اکمال نمی شوند.
این عضو سنا یاد آور شد که پیش از این برخی از مواد دیگر اعاشه ای نیروهای پولیس از جمله نان خشک بر آنان قطع شده بود؛ اما به تازگی حبوبات و گوشت نیز بر آنان قطع شده است.
به گفته او، قراردادی یک فرد زور آور است و مسوولان پولیس در ولایت قندوز اعتراضی کرده نمی‌توانند.
او همچنین، یاد آور شد که تجهیزات و امکانات جنگی نیز به موقع به نیروهای امنیتی در این ولایت نمی‌رسد.
قرلق وضعیت امنیتی شهر قندوز را بد توصیف کرد و از دولت مرکزی خواست که به مشکلات نیروهای امنیتی در این ولایت رسیدگی کند.
نگرانی از احتمال قطع کامل شبکه های مخابراتی در ولایت قندوز و بغلان در حالی مطرح می شود که شبکه های مخابراتی از چندین ماه بدین سو به دلیل تهدید طالبان از طرف شبانه قطع است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.