هفت قربانی سقوط هلیکوپتر در سلواکیا مهاجران افغانی اند

دوشنبه 25 عقرب 1394/

mandegar-3وزارت داخله سلواکیا روز شنبه خبر داد که هفت تن از قربانیان سقوط یک هلیکوپتر در شرق این کشور مهاجران افغانستانی اند. این هلیکوپتر سه شنبه شب هفته گذشته سقوط کرده بود.
ایوان نتیک، سخنگوی وزارت داخله سلواکیا گفته است که قربانیان این واقعه پیلوت اوکرایینی و هفت پناهجوی افغانی به شمول پنج مرد و دو زن هستند.
نتیک گفت روز شنبه در براتیسلاوا، پایتخت سلواکیا گفت: «هلیکوپتر «ام. ای-۲» که ثبت و راجستر شده اوکرایین بود، در شرایط جوی بد در ارتفاع پایین پرواز می کرد تا از سیستم کنترول هوایی فرار کند».
این هلیکوپتر در ۱۵ کیلومتری مرز بین سلواکیا و اوکرایین سقوط کرد. این منطقه، مرز بیرونی حوزه «شینگن» اتحادیه اروپا محسوب می شود.
گارد مرزی اوکرایین روز جمعه گفته بود: «به نظر می‌رسد که هلیکوپتر توسط جنایتکاران برای انتقال مهاجران غیرقانونی استفاده می شد».
این در حالی است که هزاران پناهجو عمدتا از مناطق بحرانی مانند سوریه، عراق و افغانستان تلاش می کنند تا خود را از طریق آب های ترکیه به جزایر یونان و سپس مسیر بالقان برسانند. با آغاز فصل سرما و توفان، سفر با قایق های بادی در دریای اژه، بین ترکیه و یونان بیش از پیش خطرناک شده است و همچنان قربانی می گیرد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.