والی بلخ: جمعیت و جنبش در کنار نیروهای امنیتی از شمال دفاع می‎کنند

/

شنبه  ۶ سرطان ۱۳۹۴

 

 

عطا محمد نور، سرپرست ولایت بلخ و رییس اجرایی حزب جمعیت اسلامی که اخیرا اتحاد تازه‌یی را با عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری و رهبر جنبش ملی اسلامی افغانستان اعلام کرده، می‌گوید هدف از این اتحاد «دفاع از جان و مال و عزت و ارزش‌های» مردم افغانستان و حمایت از نیروهای امنیتی این کشور است.
اخیراً شماری از فرماندهان احزاب جنبش و جمعیت در ولایات شمالی افغانستان از جمله ولایت فاریاب با یکدیگر متحد شدند و گفته شده که ابتکار این اتحاد را آقایان دوستم و عطا که mnandegar-3در گذشته با هم رقیب بودند، به عهده داشتند.
جنرال دوستم و عطا محمد نور سال‌ها بر سر نفوذ در شماری از ولایات شمال از جمله بلخ با هم رقابت شدید داشتند. این رقابت در جریان انتخابات اخیر ریاست جمهوری زمانی به اوجش رسید که آقای دوستم به عنوان معاون اول رییس جمهور اشرف غنی نامزد شد و آقای عطا حمایتش را از عبدالله عبدالله، رییس اجرایی کنونی و رقیب آقای غنی اعلام کرد.
آقای نور در مصاحبه‌یی با بی‌بی‌سی گفت که با درنظر داشت «تغییر جغرافیای جنگ در افغانستان، تلاش داعش برای نفوذ در شمال و گسترش عملیات طالبان در ولایات شمالی» جمعیت و جنبش تعهد کرده اند تا «در کنار نیروهای امنیتی افغانستان» از مناطق شمال افغانستان دفاع کنند.
آقای نور در مورد چگونگی این اتحاد و دفاع از ولایات شمال گفت که تلاش او و جنرال دوستم این است تا مردم را در حمایت از نیروهای امنیتی افغانستان بسیج کنند و در صورت ضرورت «بقیه فرزندهای مردم افغانستان در کنار نیروهای امنیتی برزمند.»
آقای نور گفت که برای دفاع از شمال و همکاری با نیروهای امنیتی افغانستان قصد ندارد ملیشه تشکیل دهد.
او گفت: «تصمیم تشکیل نیروهای فراقانونی نیست. فراتر از ساختارهای رسمی حکومتی که فعلا وجود دارد، ما چیزی را پیشنهاد نداریم، در صورت نیاز مجاهدین سابقه یا همان جنگجویانی را که ما در گذشته داشتیم که تجربه جنگ دارند و توانایی از دفاع از کشور را دارند و کار کشته هستند، جنگ دیده هستند و آب دیده هستند، می‌توانند که در چارچوب قوای مسلح افغانستان تنظیم شوند، و از منافع حکومت و ملت دفاع بکنند.»
استاد عطا گفت که به علاوه تهدیدهای امنیتی از نحوه مدیریت نیروهای امنیتی افغانستان هم نگران است و گفت که «از عدم موجودیت دکترین نظامی مدون، نبود برنامه منظم و کارا در دفاع و در تعرض و عدم داشتن جنرال های توانا و مجرب در راس قوای مسلح افغانستان شکایت دارم اما نیروهای امنیتی افغانستان هم از نظر کمی و از نظر کیفی توانایی دفاع از این کشور را دارند.»

اشتراک گذاري با دوستان :
 • Shah Jahan

  از روز تولد پاکستان تاکنون بغیر از ضرر رساندن کوچکترین کاری به نفع افغانستان انجام نداده و نمی دهد چراکه اینکار در ضمیر پاکستان نیست مؤیداین مدعا اظهارات رسمی پرویز مشرف جنایت کاری ابلیس فرد درجه اول پاکستان است. گفت ما مداخله میکردیم در تخریب کاری کشتار افغان ها بمب گذاری در مکاتب مساجد سرک در همه ساحات افغانستان نقش بارز داشتیم.

  نبایدبر سخنان پنجابی و غلامان شان که نزد پنجابی سرخم هستند در داخل کشور یک بر هزارم فیصد بر حرف ها قول قرار قران خوردن پاکستانی ها باور کرد. بخاطرکه پنجابی ها در نطفه تخم گذاری به شیطانت و منافقت صورت گرفته وهنگام تولدآذان با منافقت شیطانت در گوش اکثریت شان پف شده و با همین منافقت از دنیا مانند ابلیس روانه جهنم هستند.نباید مانند کرزی خوش باور وساده لوح بود که دوکاندار پنجابی وی را فریب داد جای خجالت است با یکصدو پنجاه مشاور جیره خور وی فریب خورد. نباید در باره اظهارات پنجابی ها خوش باور باشید. پرویز مشرف فرد اول پاکستان در زمانش حقیقت را رسمأبیان کرد دیگر جای سوال نیست نباید دیگر حرف های خورد ریزه پنجابی هاپلید قبول کرد. حاجی صبور

 • Shah Jahan

  از اتحاد محترم معاون صاحب اول ریاست جمهوری واز محترم والی صاحب بلخ زیبا مردم نهایت خرسند است خصوصأ در شرایط حاضر کشور مورد تهاجمات وسیع پنهانی همسایه بی هویت قرار گرفته مردم از شماتقاضا دارند.

  قسمیکه شما وهمه ملت خوب میدانند وعده های وگپ های چرب ونرم سر خرمن حکومت وحدت ملی و از حکومت قبلی بسیار زیادمردم شنیدند اما متاسفانه عمل درک نداشت چندان نزدمردم اعتبار و خریدار نداردسخنان واهی بیش نیست.

  از هردو بزرگوار صمیمانه خواهش است به خاطر حفظ آبرو و عزت تان که در بین مردم دارید اولاد اصیل افغان از عشق مفرط شما در آبادی وترقی آزادی وطن دارید کسی چشم پوشی کرده نمی تواند بغیر از خود فروخته ها و مزدوران و غلامان تاریخی.

  توجه و دقت کنید وعده های که به مردم می دهیدخوب بسنجید باید به کرسی بشانید یکبار دیگر به مردم و جهان عملا ثابت کنید که گفتار و کردار شما یکی است و این راهم خوب بدانید که مزدوران مخرب جاسوس های پلید خاک فروشان معامله گران نوکران غلامان پنجابی در دستگاه امنیتی کشور جا دارند به خاطر بر هم زدن اتحاد و پلان های نیک شما فوق العاده به دستور باداران خارجی خود خصوصأ پنجابی های بی هویت تاریخی سخت در هراس هستند فعالیت میکنند.

  چشم امید همه کسانیکه آبادی و ترقی افغانستان آزاد خود مختار پر قدرت رادر منطقه می خواهد طرف خداوندکریم و شماست. در حفظ امان خداوند باشید خدا نگهدار تان باشد به امید موفقیت بیشتر تان. حاجی صبور

 • Shah Jahan

  فاروق وردک بر علاوه که وضو وی شکست کمی خرابی اضافه تر هم کرده نا وقت تر چار زانومیکنذ. مانند حیوان دیوانه بالای هر شخص دهن می اندازد در تلویزون مصاحبه میکند که اشرف غنی ومشاور وی اتمر هفتاد ملیون دالر با عقد پیمان استخباراتی از پاکستان رشوت گرفته اندچرا اگر واقعیت داشت یکماه پیش بیان نکردی حال کسی باور نمیکند ناوقت و از روی عقده است. تمام خیانت های وی را سیگار بر ملا ساخته شاید وردک بزودی روانه گواتی مالا باین خیانت های های ملی صد ها ملیون دالر که در حق اولاد این وطن به دستوراستخبارات پاکستان نموده همه شاهد است. هنگام که با مولانا فضل الله پاکستانی تروریست احوال پرسی میکرد دست های وی را به چشم ای خود بار بار می مالید اگر تلویزون و کمره خبر نگاران نمی بود پای پلید نجس مولانا فضل الله کثیف را این بدبخت وردک می بوسید مرگ بتو جاسوس غلام پنجابی اگر غلام نیستی چه سرخمی داری به حیث وزیر معارف کشور دست های نجس پنجابی قاتل هزاران افغان را با بسیار شوق می بوسی مرگ بتو غلام پنجابی.

  ورد ک داد از صداقت میزنی یک قلم دزدی و خیانت را بیان میکنم . بخاطر داری چاپ شصت ملیون جلد کتاب رابا پاکستان قرارداد کردی قیمت فی جلد کتاب را بیست کلدار عقد شده بود که جمعأ یک ملیارد دو صد ملینون کلدار پاکستانی حیف ومیل شد به مطبوعات شخصی کشور چانش چاپ را ندادی هم هم صنایع داخلی تقویه میشد هر لحظه میتوانست از کیفت چاپ نظارت میشد پول در داخل مملکت بودو زمینه کار برای هموطنان خود ما میسر میشد وردک فرعون زمان بود به کسی اهمیت نمیداد بالا از قانون عمل میکرد.کتاب ناقص هم باکذشت دوماه بعد اخبار پاره مبدل شد. زمانیکه کتاب رسید از کاغذ اخبار چاپ شده بود کتاب نصف ورق های آن سرچپه دوخت شده املا و لغات آن اکثرأ غلط بود موضوع در پارلمان مطرح شد بارشوت دادند به بعضی وکیل های خاین و اشاره کرزی بدبخت و همکاری خرم خمندک جاسوس دیگر استخبارات جریان مخفی شد صد ها قلم عقد قرارداد های ساخمانی مکاتب معاش از بودجه دولت کشیده شده در جیب طالب بنام معلم در ولایت فراه و دیگر مناطق کشور رسیده جال چهره واقعی ایت با خیانت بر ملا می شود. حاجی صبور