والی بلخ: نمی‌خواهند انتخابات برگزار شود

گزارشگر:سه شنبه 17 دلو 1396 ۱۶ دلو ۱۳۹۶

عطامحمد نور والی بلخ می‌گوید که کانون‌های توطیه و دسیسه، طرفدار برگزاری انتخابات آینده نبوده و اگر آنان به حال خودشان گذاشته شوند، انتخابات ریاست جمهوری را هم به تاخیر خواهند انداخت.
mandegar-3عطامحمد نور والی بلخ پس از چاشت روز دوشنبه ( ۱۶ دلو ) در نشستی با شماری از شهروندان ولایت بلخ، یکبار دیگر تاکید کرد که برکناری او، برابر با برکناری رهبران حکومت وحدت ملی است.
وی با انتقاد از بی‌ارادگی حکومت در زمینه برگزاری انتخابات پارلمانی و شورای ولسوالی‌ها گفت که رهبران حکومت وحدت ملی طرفدار برگزاری انتخابات آینده نیستند.
آقای نور گفت: «مشکل بسیار زیاد است، شما مطمین باشید که این حکومت با این کیفیت و با این دیدی که دارد، انتخابات پارلمانی و شورای ولسوالی صورت نمی‌گیرد، مطمین باشید. شاید بگوید که مشکلات است و ناامنی است. ما می‌گوییم که نه، نه تنها کمیسیون در برگزاری انتخابات بی کفایت است و توانایی این کار را ندارد، بلکه کانون‌های توطیه و دسیسه طرفدار این است که انتخابات راه نیافتند. این ها شاید ناامنی را بهانه کنند و بگویند که شورای ملی و پارلمان را با ریاست جمهوری یکجای برگزار کنند. شما مطمین باشید که اگر این‌ها را به حال شان بگذاریم، اینها انتخابات ریاست جمهوری را هم به سال‌های بعد تمدید خواهند کرد و به تاخیر خواهند انداخت».
آقایی نور در واکنش به تقاعد/ بازنشستگی ۱۶۴ ژنرال توسط محمداشرف غنی گفت که حکومت زیر چتر شامل سازی جوانان در صفوف نیروهای امنیتی و دفاعی و به بهانه تقاعد بهترین افراد و شخصیت‌های وطن دوست را برکنار می‌کند. وی تاکید کرد که حکومت با دور کردن این افراد از صفوف نیروهای امنیتی و دفاعی زمینه « وطن فروشی» را مساعد می‌کند.
والی بلخ گفت که آنان در هفده سال گذشته همواره انعطاف پذیری کرده است. وی تاکید کرد که این خودگذری به معنی ضعف تیم شان نبوده بلکه به معنی نهایت حس وطن دوستی است.
والی بلخ تاکید کرد:» شما خودگذری این تیم را ضعف فکر نکنید. هم به تیم مقابل می‌گویم و هم به شرکای بین المللی می‌گویم که این ضعف نیست و این نهایت حس وطن دوستی است و اکنون کارد از گوشت گذشته و به استخوان رسیده و ما دیگر صبر نمی‌توانیم. پاهای شان را می‌شکنانیم و پوزشان را به خاک می‌زنیم. زحمت را مردم بکشد. ی را مردم بدهد و تاج گذاری را دیگران کنند».

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.