والی پروان: در پشت جنایات پروان یک بزرگ این ولایت قرار دارد

دو شنبه 13 میزان 1394/

والی پروان می‌گوید: پشت تهدیدات امنیتی افراد مسلح غیرمسوول، دست شماری از زورمندان و فرماندهان مجاهدین دخیل است.
او هشدار می‌دهد که چهره‌های این زورمندان را افشا خواهد کرد.
از نظر باشنده‌گان و مسوولین حکومتی ولایت پروان، مشکلات امنیتی از رهگذر فعالیت مخالفین مسلح در این ولایت چندان بر اوضاع تاثیر ندارد و بسیار mnandegar-3اندک است. اما به باور آنان، تهدیدات امنیتی در ولایت پروان را افراد و گروه‌های مسلح غیرمسوول بو جود آورده اند.
محمدعاصم عاصم والی پروان می‌گوید از افراد مسلح غیرمسوول در جهت بد امنی استفاده صورت می‌گیرد: « ما اسیر بد کاری چند لچک و اوباش هستیم که در میان مردم جایگاهی ندارند. ما که چند لچک و بی‌بندار با این قوا کنترل نمی‌توانیم از ساده لوحی و نادانی برخی مردم محل است. این اوباش و لچک توسط مخالفین مسلح جهت ناامنی استفاده ابزاری می‌شود».
والی پروان که اخیراً در یک گردهمایی در شهر چاریکار مرکز ولایت پروان صحبت می‌کرد از کسی یا شخصی نام نبرد؛ اما خطاب به کسانیکه در پشت این تهدیدات امنیتی دست دارند و از افراد مسلح غیر مسوول وابسته به خود شان استفاده می‌کنند هشدار داد که برای آنان پرونده ساخته شده و آنها افشا خواهند شد.
وی تصریح کرد: « هر عمل خاینانه و مجرمانه‌یی که صورت می‌گیرد بالاخره سرنخ این همه جنایات زیر پای یکی از کلان‌های پروان است؛ مطمین باشید که دوسیه شما ساخته شده و به میدان انداخته خواهد شد».
شکایات و نگرانی‌ها به خاطر ادامه مشکلات امنیتی به وسیله افراد و گروه‌های مسلح غیرمسوول از سه سال بدین سو در ولایت پروان رو به افزایش است؛ اما در مورد عاملین آن همواره گفته شده که افراد زورمند دولتی و غیر دولتی در عقب این تهدیدات دست دارند؛ ولی تا حال چهره های این افراد بگونه ی علنی افشا و از آنها نام برده نشده است.
اکنون دیده شود که والی پروان چگونه تا چه حد موفق خواهد شد تا آنها را افشا کند.

اشتراک گذاري با دوستان :