واکنش اتحادیۀ صنعت کاران به قتل یک کودک در هرات: اعتصاب می‌کنیم

/

اتحادیۀ صنعت کاران افغانستان می‌گوید در صورتی‌که عاملان قتل پسر یک تاجر در هرات مجازات نشوند، صنعت کاران در سراسر افغانستان دست به اعتصاب خواهند زد.
وزارت داخله افغانستان گفته است به استثنای یک تن تمامی عاملان این قضیه بازداشت شده اند. خانواده این کودک گفته است تا زمانی‌که عاملان قضیه مجازات نشود، جسد قربانی را دفن نخواهد کرد.
پسر هشت ساله این تاجر حدود یک ماه پیش ربود شد، اما با وجودی که این تاجر حدود ۹۰ هزار دالر به اختطاف کننده‌گان برای رهایی پسرش پرداخت؛ ولی بالاخره پسرش توسط آدمربایان کشته شد.
عبدالجبار صافی، رییس اتحادیه صنعت کاران افغانستان روز شنبه گفت: «اگر به عاملان این قضیه اشد مجازات در نظر گرفته نشود، ما در تمام افغانستان تمام فابریکه‌ها را مسدود می‌کنیم و حمایت مطلق خود را از صنعت کاران و مردم هرات اعلام می‌کنیم».
تاجران و سرمایه‌گذاران هرات روز شنبه ۱۴ دلو ۱۳۹۱ اعتصاب کاری اعلام کردند و به کار خود نرفتند. شهر هرات برای دومین روز شاهد اعتراض‍‌های گسترده بود. همه معترضان می‌گفتند که در رابطه به این قضیه خواهان عدالت هستند.
رییس‌جمهور کرزی از مقام‌های عدلی و قضایی افغانستان خواسته است تا اشد مجازات را برای عاملان این قضیه در نظر گیرند.
سخنگوی وزارت داخله در کنفرانس روز گذشته گفت که تاکنون ۱۲ تن به شمول دو خانم در ارتباط به این قضیه بازداشت شده اند. صدیق صدیقی، سخنگوی وزارت داخله گفت که دو تن از بازداشت شده ها به جرم خود اعتراف کرده اند. او گفت که تنها یک تن از عاملان هنوز بازداشت نشده است.
مسوولان اداره حمایت از سرمایه گذاری یا آیسا نیز در این کنفرانس گفتند که این قضیه به صورت جدی پیگیری خواهد شد.
محمد رفیع، رییس آیسا گفت: «تقاضای ما این است که عاملان این قضیه عاجل به پنجه قانون سپرده شوند و برایشان اشد مجازات در نظر گرفته شود».
هرات از ولایات نسبتاً امن به شمار می‌رود؛ اما با آن هم اختطاف‌ها و آدم ربایی‌ها در این ولایت پیش از این نیز سابقه داشته است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.