واکنش والی بلخ به دادگاه صحرایی ظاهر قدیر: از روش تـروریستـان استفاده نکنید

چهار شنبه 9 جدی 1394/

عطامحمد نور والی بلخ از محاکم صحرایی ظاهر قدیر در ولایت ننگرهار به شدت انتقاد کرده است.
والی بلخ در اعلامیه‌یی گفته است که رویداد اخیر در ولایت شرقى ننگرهار که در آن چهار فرد منتسب به گروه داعش، سر بریده شدند، نه تنها توجیه کننده مبارزه ما با دشمن نیست که توسل به همان کار شیوه‌هاى تروریستان است.
mandegar-3استاد عطا محمد نور گفته که در موجودیت قانون اساسى، نظام، قواى قضایى و نهادهاى مسول، اقدام به چنین کارى در برابر اسیران جنگى بدون حکم قانونى دادگاه، خلاف فرامین دین مبین اسلام و شریعت غراى محمدى، زیر پا گذاشتن قانون و بى‌حرمتى به قوه قضائیه و تضعیف نظام است.
در این اعلامیه آمده است: شک ندارم که در جنگ افراد کشته می‌شوند، اما این روش به هیچ صورت همان هدفى نیست که ما باید دنبال کنیم. وقتى این‌گونه عملکردهاى دشمن وسیله‌یى براى مبارزه ما است، چه‌گونه میتوانیم ما به آن متوسل شویم… ؟
او گفته است: من در حالیکه اقدام به این شیوه را در برابر دشمن، نکوهش می‌کنم، بر مبارزۀ هدفمند، سالم و مبتنى بر اراده راسخ براى تأمین امنیت و ثبات در کشور، تاکید میدارم.
براساس گفته‌های استاد عطا محمد نور، فراموش نکنیم که من خود متعهد و با اراده در برابر دشمن ایستاده‌ام، اما هرگز به اقدام باالمثل، بویژه، سر بریدن افراد، باور ندارم.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.