وحید مژده: غرب علیه طالبان جنگ تبلیغاتی راه انداخته است

شهرام/

طالبان ادعا دارند، به دلیل تلفات سنگینی که در این اواخر بر نیروهای خارجی و نیروهای امنیتی افغانستان وارد کرده‌اند، غربی‌ها جنگ رسانه‌یی را علیه آن‌ها راه‌اندازی کرده است.

اخیراً برخی‌ رسانه‌ها غربی، گزارش داده اند که طالبان آمادۀ توافق سیاسی و آتش بس با دولت افغانستان و نیروهای خارجی هستند و همچنان حضور نیروهای امریکایی را تا سال ۲۰۱۴ میلادی در افغانستان پذیرفته اند.
وحید مژده آگاه سیاسی به روزنامۀ ماندگار گفت که طالبان در سایت‌ اینترنتی‌شان اعلامیه اندیشکده انگلیسی راسی را مبنی بر کنار آمدن طالبان با حضور امریکا تا سال ۲۰۱۴ میلادی در افغانستان را رد کرده اند.
به باور مژده، طالبان این اعلامیه را شکست «دشمنان شان» می‌دانند که در میدان جنگ و سیاست شکست خورده‌اند و حالا دست به تبلیغ‌های بی‌جا می‌زنند.
مژده می‌گوید:‌ طالبان اعلامیه اندیشکده انگلیسی را مردود و بی اساس می‌دانند و می‌گویند که این موضوع از آدرس یک نهاد مجهول به بیرون درز کرده است.»
مژده افزود: در این اواخر از قول یک مولوی مجهول‌الهویه از آدرس طالبان حرف زده می‌شود که طالبان در فلان‌جا با حکومت افغانستان دیدار کرده‌اند، در حالی‌که حکومت افغانستان از این مساله آگاهی هم ندارد.
او تاکید کرد: غربی‌ها در تلاش ایجاد فاصله‌ میان رهبران طالبان هستند، به همین دلیل ادعا می‌کنند که طالبان آمادۀ تفاهم و توافق سیاسی هستند.
وحید مژده با تایید موافقت پاکستان با عبور امن طالبان از خاک این کشور می‌گوید که برخی سران طالبان یکبار از خاک پاکستان به قطر رفتند و پاکستانی‌ها بار دوم ملا آغاجان معتصم را اجازه دادند به کابل بیاید؛ معتصم حالا در ترکیه زنده‌گی می‌کند.
مژده می‌گوید: پاکستانی‌ها در مورد برخی از افراد دیگر طالبان نیز دست به چنین کاری زده اند.

اشتراک گذاري با دوستان :