وزارت امور خارجه پاکستان: واشنگتن ملاحظات اسلام آباد در مورد افغانستان را مد نظر قرار دهد

گزارشگر:چهار شنبه 27 جدی 1396 ۲۶ جدی ۱۳۹۶

mandegar-3وزارت امور خارجه پاکستان اعلام کرد: رییس‌جمهور امریکا باید با مد نظر قراردادن ملاحظات اسلام آباد در افغانستان سیاست تازه خود در این کشور را تغییر دهد.
به گزارش دیلی اکسپرس، وزارت امور خارجه پاکستان اعلام کرد: دونالد ترامپ رییس جمهور امریکا باید با مد نظر قراردادن ملاحظات اسلام آباد در افغانستان سیاست تازه خود دراین کشور را تغییر دهد.
در این گزارش آمده است: امریکا باید درخواست‌های پاکستان درباره افغانستان را درک کند.
پاکستان به دنبال ادامه دریافت کمک مالی از امریکا نیست اما از واشنگتن انتظار دارد که با تجدید نظر درباره سیاست خود به اسلام‌آباد کمک کند تا مشکلات با افغانستان را حل کند.
وزارت امور خارجه پاکستان اعلام کرد که امریکا باید با قدردانی از تلاش‌های پاکستان برای مبارزه با تروریسم، نقش خود در بازگشت مهاجران افغانستانی به کشورشان را ایفا نماید.
بر اساس این گزارش، اسلام آباد بارها اعلام کرد که طالبان و شبکه حقانی هیچ مخفی‌گاه امنی در این کشور ندارند اما با توجه به حضور هزاران نفر از مهاجران افغانستانی ممکن است عناصر تروریستی با مخفی شدن بین آن‌ها از خاک پاکستان برای انجام فعالیت تروریستی خود استفاده کنند.
بالا گرفتن تنش بین پاکستان و امریکا در مدت اخیر در حالی است که ترامپ در نخستین پیام توئیتری خود در سال ۲۰۱۸ میلادی از قطع کمک های واشنگتن به اسلام آباد خبر داد و اعلام کرد که واشنگتن در اقدامی احمقانه در طی ۱۵ سال گذشته ۳۳ میلیارد دالر به این کشور کمک کرده است که این روند ادامه نخواهد یافت.
وی ادامه داد: پاکستان جز دروغ و فریب کاری چیزی تحویل امریکا نداده و رهبران این کشور ما را احمق فرض کرده‌اند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.