وزارت تحصیلات عالی سهمیه‌بندی کانکور ۱۳۹۸ را رد کرد

۲ ثور ۱۳۹۸

وزارت تحصیلات عالی و ادارۀ ملی امتحانات با انتشار اعلامیه مشترک نشر شایعات سهمیه‌بندی کانکور در رسانه‌های اجتماعی را رد کرد.
اخیراً برخی از رسانه‌ها و کاربران اجتمامی مدعی شده بودند که گویا وزارت تحصیلات عالی و کمیته امتحانات، کانکور سراسری ۱۳۹۸ در کشور را سهمیه‌بندی کرده است.
mandegarبا این حال، مسوولان در وزارت تحصیلات عالی کشور گفته اند که به اذهان عامه رسانیده می‎شود که موضوع «سهمیه‌بندی در امتحان کانکور» سال ۱۳۹۸ واقعیت ندارد.
در اعلامیه آمده است که جدول نشر شده در رسانه‌های اجتماعی که گویا نشان‌دهندۀ سهمیه‌بندی می‌باشد از سوی عده‎یی نا آگاه و احتمالا مغرضین پخش شده است.
براساس اعلامیه، هیچ‌گونه سهمیه برای هیچ ولایتی در این جدول قید نگردیده و داوطلبان کانکور می‌توانند انتخاب شان را به اساس جدول عمومی نیز درج نمایند البته در کنار انتخاب در جدول عمومی که حق هر داوطلب است جدول متذکره نیز در اختیار شان قرار داده می‌شود تا در صورت عدم موفقیت از طریق رقابت عمومی، بتوانند از طریق رقابت ولایت شان نیز شانس کامیابی برای‌شان داده شود تا برای ولایاتی که از داشتن کادرهای مورد نیاز محروم اند، زمینه عرضه خدمات در عرصه‌های مختلف نیز میسر گردد.
وزارت تحصیلات عالی گفته است آن عده از هموطنانی که خواهان توضیحات بیشتر در زمینه می‌باشند، می توانند به صحفه انترنتی (ادارۀ ملی امتحانات) مراجعه کرده با ارایه سوالات شان حل مطلب کنند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.