وزارت خارجه: سیاست خارجی افغانستان اقتصادمحور می‌شود

۵ قوس ۱۳۹۸

سخنگوی وزارت خارجه می‌گوید که این وزارت روی بستۀ اصلاحاتی کار می‌کند که عمده‌ترین بخش آن، اقتصاد محور شدن دیپلماسی و سیاست خارجی افغانستان با جهان است.
گران هیواد دیروز در یک نشست خبری گفت که وزارت خارجه به اساس ارزیابی‌های همه‌جانبه، روی یک بسته اصلاحاتی کار می‌کند که این بسته به تمامی نماینده‌گی‌های سیاسی افغانستان در بیرون از کشور فرستاده شده و پس از نهایی شدن ارزیابی‌ها، بسته اصلاحاتی اعلام می‌شود.
mandegarآقای هیواد افزود: “بسته اصلاحاتی در عرصه تحلیل، تصحیح و به روز رسانیدن دکتورین سیاست خارجی، قوانین و مقررات، لوایح، تشکیل وزارت امورخارجه و اصلاحات کدری خواهد بود.”
او اضافه کرد که عمده‌ترین بخش در این بسته اصلاحاتی، اقتصاد محور شدن سیاست خارجی افغانستان با جهان است و هدف این برنامه این است تا با در نظر داشت قوانین اقتصادی و حمایت اقتصادی کشورها از افغانستان، روابط افغانستان با جهان اقتصاد محور گردد.
به گفتۀ سخنگوی وزارت خارجه، دولت در نظر دارد تا افغانستان را به عنوان نقطۀ وصل کشورهای منطقه به‌ویژه آسیای مرکزی با آسیای جنوبی تبدیل کند، به همین اساس وزارت خارجه باید در دکتورین سیاست خارجی، اصلاحات و ظرفیت‌سازی را انجام بدهد، تا کسانی که از افغانستان در بیرون از کشور نماینده‌گی می‌کنند، ظرفیت این را داشته باشند که برای افغانستان بازاریابی کنند.
هیواد در ادامه افزود: به ۵ تن از سفیران و معاونان سفیران افغانستان که به اساس لوایح، رسماً زمان کارشان پایان یافته بود، اطلاع داده شده که به کشور بر می‌گردند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.