وزارت داخله: اقدام‌های جدی برای تأمین امنیت تکیه‌خانه‌ها گرفته شده است

۱۰ سنبله ۱۳۹۸

mandegarهمزمان با آغاز دهه اول ماه محرم یا دهه عاشورای حسینی، وزارت داخله اعلام کرد که اقدام‌های جدی برای تأمین امنیت مساجد و تکیه‌خانه‌ها در سراسر کشور روی دست گرفته شده است.
نصرت رحیمی سخنگوی وزارت داخله می‌گوید که برنامه وسیع امنیتی از سوی نیروهای پولیس در دهه اول ماه محرم به منظور تجلیل از عاشورای حسینی در سراسر کشور در مرحله اجرا گذاشته شده است.
آقای رحیمی گفت: «مردم اطمینان داشته باشند که در تمامی اماکن، مساجد و تکیه خانه‌ها تدابیر جدی امنیتی از سوی نیروهای امنیتی به‌ویژه پولیس ملی، روی دست گرفته شده است.»
این در حالی است که دو شب پیش نیز نشست امنیتی پیرامون تامین امنیت دهه اول ماه محرم و ایام عاشورای حسینی با حضور رییس جمهور و علمای اهل تشیع، در ارگ برگزار شد.
ریاست حکومت وحدت ملی با نشر اعلامیه‌یی گفته که در این نشست، معاون دوم رییس حکومت وحدت ملی، مشاور امنیت ملی، مسوولین نهادهای امنیتی، رییس شورای سراسری علمای افغانستان و شماری از علمای اهل تسنن نیز حضور داشتند.
سرور دانش معاون دوم ریاست حکومت وحدت ملی در این نشست، دهه عاشورا را نقطه وصل مذاهب اهل سنت و تشیع خوانده و بر مشارکت، همکاری و همیاری بین دولت و مردم برای تامین امنیت این دهه تاکید کرده است.
آقای دانش بیان داشته که مردم باید از تندروی و تحریک احساسات مردم جلوگیری کرده و مراسم محرم را در فضای امن و آرامش برگزار کنند.
جنرال رازمحمد اوریاخیل قوماندان عمومی گارنیزیون کابل در مورد پلان مشترک امنیتی تیم کابل را در خصوص تأمین امنیت ایام عاشورا و هفتۀ شهید، تشریح کرده و گفته که تأمین امنیت شهر و ولسوالی‌های کابل، مساجد و تکایا، ساحات آسیب پذیر، نقاط کلیدی و ساحات پرجمعیت شامل این پلان می‌باشند.
او گفته که هیچ منسوب امنیتی حق ندارد که تصاویر را در وسایط شان نصب نموده و از امکانات دولتی استفاده شخصی نمایند و همچنان از فیرهای هوایی جلوگیری می‌شود و با متخلفین برخورد قانونی صورت خواهد گرفت.
گفتنی است که امروز اول ماه محرم الاحرام است و روز دهم این ماه مصادف با روز عاشورا یا شهادت سیدالشهداء حسین بن علی(ع) با یارانش در صحرای کربلا است. شیعیان افغانستان و جهان همه‌ساله، دهه اول ماه محرم را به سوگواری می‌نشینند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.