وزارت داخله: یک عروس با شلیک محافظان محمد محقق کشته شد

سه شنبه 27 سرطان 1396/

mandegar-3مقام‌های امنیتی گفته‌اند که شلیک‌های هوایی شادیانه در یک محفل عروسی در شهر کابل عکس‌العمل محافظین یک مقام حکومتی را برانگیخت که در نتیجه آن عروس به قتل رسید و چهار مهمان دیگر زخمی شدند.
نجیب دانش، سخنگوی وزارت داخله گفت که حادثه زمانی به وقوع پیوست که کاروان موترهای یک محفل عروسی در هنگام عبور از نزدیک اقامتگاه محمد محقق، معاون دوم ریاست اجرایی، دست به شلیک هوایی شادیانه زدند.
به گفته او، محافظان محقق از ترس این که مورد حمله قرار گرفته اند، دست به ماشه تفنگ برده و شلیک کردند.
دانش افزود که چهار تن به شمول دو مامور پولیس که از خانه محقق محافظت می‌کردند، در پیوند به این حادثه در غرب کابل بازداشت شده اند.
این حادثه در حالی صورت می‌گیرد که پس از یک سلسله حملات در کابل تدابیر امنیتی تشدید یافته است. سیاستمداران، نهادهای دولتی و نماینده‌گی‌های خارجی تدابیر امنیتی‌شان را بیشتر ساخته‌اند.
مقام‌ها چندین بار از مردم خواسته اند که با توجه به خطرات از شلیک‌های شادیانه خودداری کنند، اما به نظر می‌رسد که شماری هنوز هم به این عمل اصرار دارند.
در ماه جنوری ۲۰۱۶ در نتیجه شلیک‌های شادیانه بعد از پیروزی تیم ملی کریکت افغانستان بر زیمبابوه باعث کشته‌شدن یک تن در هلمند و زخمی شدن چندین تن دیگر در کابل گردیده بود.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.