وزارت دفاع تلفات افراد ملکی در بالا مرغاب بادغیس را رد کرد

۱۹ حمل ۱۳۹۸

mandegarوزارت دفاع ملی کشور با نشر خبرنامه‌یی، ادعای طالبان مبنی بر وارد شدن تلفات به افراد ملکی در ولسوالی بالامرغاب ولایت بادغیس را رد کرد.
طالبان مدعی هستند که شماری از افراد ملکی در حمله نیروهای اردوی ملی در منطقه خوجی ولسوالی بالامرغاب ولایت بادغیس جان باخته اند.
در همین حال، وزارت دفاع ملی اعلام کرد که دشمن در ۷۲ ساعت به گونۀ شدید تحت فشار حملات نیروهای دفاعی و امنیتی افغانستان قرار دارند و اکثر محلات حاکم در ولسوالی بالا مرغاب در کنترل نیروهای ملی است.
در خبرنامه آمده است که دشمن برای انحراف افکار عامه و کاهش فشار عملیات نیروهای دفاعی و امنیتی، ادعای بی‌اساس تلفات ملکی را پخش و تبلیغ می‌کند در حالی که نیروهای دفاعی و امنیتی کشور مسوولانه رفتار می‌کنند.
وزارت دفاع ملی اعلام کرد که به مردم افغانستان اطمینان می‌دهیم که در ساحات متذکره به هیچ فرد ملکی آسیب نرسیده و نیروهای امنیتی و دفاعی کشور با دقت کامل عملیات‌ها را به پیش می‌برند.
در این خبرنامه گفته شده که ادعای طالبان تروریست مبنی بر تلفات ملکی در منطقه خوجی ولسوالی بالامرغاب، دروغ بافی و ناشی از ضعف در میدان‌های جنگ بوده و کاملاً بی‌اساس می‌باشد.
این در حالی‌ست که بنا به اعلام وزارت دفاع ملی در حمله‌های تهاجمی نیروهای دولتی کشور در دو روز اخیر، حدود یک‌صد طالب در بادغیس کشته و ۳۵ تن دیگر زخمی شده اند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.