وزارت دفاع: جنگ به دستور پاکستان تشدید شده است

چهارشنبه 4 اسد 1396/

وزارت دفاع ملی می‌گوید که پاکستان پس از اعمال فشار امریکا و آغاز تعطیلات تابستانی مدارس دینی در این کشور، طالبان را به تشدید حملات تروریستی در افغانستان وادار کرده است.
mandegar-3دولت وزیری، سخنگوی وزارت دفاع ملی کشور روز سه‌شنبه ۳ اسد در یک نشست خبری در کابل پذیرفت که پس از آغاز فصل تابستان حملات دهشت افگنانه تروریستان در مناطق مختلف کشور شدت گرفته است.
پس از تشدید حملات دهشت افگنانه گروه طالبان در برخی مناطق کشور ، دو روز پیش این گروه توانست ولسوالی کوهستان ولایت فاریاب و تیوره ولایت غور به تصرف خود درآورند.
اما سخنگوی وزارت دفاع ملی، در واکنش به این پیشروی طالبان می‌گوید که تشدید حملات توسط گروه‌های مختلف تروریستی به ویژه تروریستان طالب به دستور پاکستان صورت گرفته و این کشور، جنگجویان طالب را برای تشدید حملات در افغانستان زیر فشار قرار داده است.
وزیری بیان داشت:” اعمال فشارهای مکرر ایالات متحده امریکا بر پاکستان به دلیل حمایت این کشور از گروه‌های تروریستی و آغاز تعطیلات تابستانی در مدارس دینی این کشور از جمله عواملی است که پاکستان را به تشویق و اعمال فشار بر طالبان برای تشدید حملات دهشت افگنانه در افغانستان وادار کرده است”.
به گفته وی، استخبارات منطقه به ویژه پاکستان با وادار کردن طالبان برای تشدید حملات دهشت افگنانه در برخی مناطق کشور، برنامه‌های شوم ناامن نگه داری افغانستان را روی دست گرفته که این برنامه‌ها به زودی با شکست مواجه خواهند شد.
آقای وزیری در این نشست از آغاز زود هنگام عملیات باز پس‌گیری دو ولسوالی تیوره غور و کوهستان فاریاب خبر داده تصریح کرد که هم اکنون قطعه‌های خاص نیروهای امنیتی با تجهیزات کامل در ولایت های فاریاب و غور مستقر شده‌اند که در روزهای نزدیک این مناطق را از وجود شورشیان به کلی پاکسازی خواهند کرد.
در همین حال وی از شکست سنگین گروه تروریستی داعش در مناطق مختلف کشور خبر داده گفت:” این گروه جز در نقاط محدود ننگرهار در تمام ولایات افغانستان به سختی شکست خورده است”.
سخنگوی وزارت دفاع ملی با بیان این که ” قصه داعش در افغانستان مفت است” تصریح کرد که تروریستان داعشی که با اهداف بزرگ تروریستی به افغانستان آمده بودند، در ولایت‌های هلمند، فراه، کنر، ننگرهار و ولایت های شمالی کشور به سختی شکست خورده‌اند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.