وزرای داخله و دفاع در جلسۀ شورای امنیت ملی: میزان تحرکات دشمن به‌گونۀ قابل ملاحظه‌یی کاهش یافته است

1 ثور 1393/

در جلسۀ شورای امنیت ملی افغانستان که روز گذشته تحت ریاست رییس‌‎جمهور کرزی در ارگ برگزار شده بود، مقام‎های امنیتی از کاهش حملات تروریستان خبر داده‎اند.
وزرای دفاع و داخله در این نشست گفته اند که بعد از برگزاری مؤفقانه انتخابات ریاست‌جمهوری، در میزان تحرکات دشمن کاهش قابل ملاحظه‌یی به عمل آمده است.mnandegar-3
بر بنیاد خبرنامۀ ارگ، سپس وزیر مبارزه با مواد مخدر پلان مشترک امحای کشت کوکنار در سرتاسر کشور را به جلسه ارایه نمود و فیصله به عمل آمد تا مطابق پلان‌های طرح شده در همآهنگی با نیرو های امنیتی و مقامات محلی در امحای مزارع کوکنار در سرتاسر کشور اقدام صورت گیرد.
سپ، امین حبیبی رییس کمیسیون انتقال تأسیسات و پایگاه‌های نظامی از نیروهای خارجی به جانب افغانستان، گزارش خویش را در مورد اجراآت کمیسیون انتقال تأسیسات و پایگاه‌های نظامی، به جلسه ارایه کرد وی خاطر نشان کرد که از آغاز ایجاد این کمیسیون تا اکنون به تعداد ۳۳۵ پایگاه مختلف‌النوع نیروهای آیساف و ناتو به جانب حکومت جمهوری اسلامی افغانستان تحت نظر کمیسیون انتقال گردیده اند.
جلسه شورای امنیت ملی بعد از استماع گزارش یاد شده فیصله کرد که به منظور حفظ و مراقبت تأسیسات مهم انتقال شده به جانب افغانستان، در تشکیلات مدیریت های حفظ و مراقبت در اردوی و پولیس ملی افزایش لازمی به عمل آید.
همچنان مشاور امنیت ملی از کمیسیون خواست تا یک ارزیابی همه جانبه مبنی بر امکان استفاده برخی دیگری از این تأسیسات به منظور توسعه اقتصادی و نقش سکتور خصوصی صورت گیرد.
در اخیر، شورای امنیت ملی فیصله نمود تا وزارت امور خارجه در تفاهم با وزارت عدلیه روی مسوده «یادداشت تفاهم میان جمهوری اسلامی افغانستان و کمیتۀ بین المللی صلیب سرخ در زمینه فعالیت های بشری به نفع اشخاص سلب آزادی شده» کار نموده و متن نهایی را برای تائید به جلسه شورای امنیت ملی بفرستد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.