وزرای دفاع کشورهای منطقه در کابل گردهم می‎آیند

گزارشگر:چهارشنبه 4 سنبله 1394 ۳ سنبله ۱۳۹۴

معاون سیاسی وزارت امور خارجه افغانستان از برگزاری نشست وزرای دفاع کشورهای منطقه در کابل خبر داد.
برای اولین بار پس از ۱۴ سال، وزرای دفاع کشورهای منطقه در یک نشست مشترک در کابل گردهم می‌آیند.
حکمت خلیل کرزی معاون سیاسی وزارت امور خارجه افغانستان، در دیدار با معاون نماینده ویژه سازمان ملل برای افغانستان، در کابل ضمن اعلام این خبر گفت: نشست وزرای دفاع mnandegar-3کشورهای منطقه به منظور جلب همکاری به هدف مبارزه جدی با تروریسم برگزار می‌شود.
این در حالی است که وزارت امور خارجه افغانستان از ارایه جزییات بیشتر در این زمینه خودداری کرده است.
حکمت خلیل کرزی افزود: برگزاری نشست وزرای دفاع کشورهای منطقه دارای اهمیت ویژه‌یی است زیرا افغانستان در خط مقدم نبرد با تروریسم قرار دارد بنابراین کشورهای منطقه و جهان باید در این نبرد شرکت کنند و در این زمینه با افغانستان همکاری مناسب داشته باشند.
پیش از این نیز اشرف غنی رییس جمهور افغانستان بر همکاری مشترک کشورهای منطقه در مبارزه با تروریسم تاکید کرده بود.
برخی کارشناسان بر این باورند که افغانستان توسط کسانی تهدید می‌شوند که پناهگاه‌شان در پاکستان است.
محب‌الله شریف تحلیلگر سیاسی اظهار داشت: کشورهای منطقه در این نشست باید به صورت مشترک بر پاکستان فشار آورند تا این کشور دست از حمایت تروریسم بردارد.
این در حالی است که چندی قبل نورالحق علومی وزیر داخله افغانستان اعلام کرده بود که نظامیان پاکستانی به طور آشکار و مستقیم در ایجاد ناامنی‌های افغانستان نقش دارند.
وی گفت: بر همین اساس قرار است افغانستان موضوع حملات نظامیان پاکستانی به خاک این کشور را با شورای امنیت سازمان ملل متحد در میان بگذارد.
علومی افزود: افغانستان در مورد سابقه پاکستان در حمایت از طالبان و دیگر گروه‌های تروریستی به شورای امنیت سازمان ملل نیز شکایت خواهد کرد.
سخنگوی رییس اجرایی افغانستان نیز به پاکستان هشدار داده بود که زمان زیادی تا ارایه شکایت کابل به شورای امنیت از سیاست‌های دوگانه اسلام‌آباد باقی نمانده است و پاکستان باید از این فرصت استفاده کند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.