وزیر امور مهاجرین و برگشت‎کننده‎گان: هفت میلیون نیازمند زیر پوشش برنامۀ غذایی جهان قرار می‌گیرند

گزارشگر:چهار شنبه 22 قوس 1396 ۲۱ قوس ۱۳۹۶

وزیر امور مهاجرین و عودت‌کننده‌گان می‌گوید که تا دو سال آینده هفت میلیون نیازمند زیر پوشش کمک‌های برنامه غذایی جهان قرار خواهند گرفت.
سید حسین عالمی بلخی وزیر امور مهاجرین روز سه‌شنبه (۲۱ قوس) در مراسمی در کابل گفت که تا دو سال آینده قرار است مشخصات هفت میلیون mandegar-3نیازمند در افغانستان در برنامه «اسکوپ» (سیستم دیجیتلی مدیریت مستحقین) ثبت شود تا آنان زیر پوشش برنامه‌های سازمان غذایی جهان قرار گیرند.
وزیر امور مهاجرین وی تصریح کرد: «براساس این برنامه‌یی که تنظیم شده قرار است تا مشخصات حدود دو میلیون نفر از نیازمندان افغانستان که شامل بی جا شدگان و بازگشت کنندگان به کشور نیز می‌باشند تا ماه جون سال ۲۰۱۸ در این سیستم ثبت شود».
وی بیان داشت که افراد نیازمند ثبت شده در این برنامه کارت الکترونیکی ای را دریافت کرده و از طریق آن بدون هرگونه فساد، کمک هایشان را در هر ماه بگیرند.
آقای بلخی افزود: «درحال حاضر این برنامه ثبت و کمک رسانی «اسکوپ» به صورت آزمایشی مشخصات نیازمندان را ثبت کرده و به آنان کمک رسانی می‌کند.»
وی تصریح نمود: «قرار است در زمستان پیش رو مشخصات ۹٫۶ هزار نفر در کابل براساس برنامه «اسکوپ» در این برنامه ثبت شده و کمک های زمستانی شان را دریافت کنند».
آقای عالمی بلخی همچنان افزود: «پیش از این حدود یک هزار نفر در ولایت ننگرهار و به همین میزان در ولایت قندهار در برنامه اسکوپ ثبت شده و کمک های شان را دریافت کرده اند».
وی همچنان گفت: «برای ایجاد شفافیت بیشتر و جلوگیری از فساد در ثبت نام و توزیع کمک ها برای عودت کنندگان و نیازمندان و بی جاشدگان، قرار است هفت میلیون نفر در سیستم اسکوپ انگشت نگاری شوند».
وزیر امور مهاجرین در ادامه گفت: «ثبت مشخصات افراد نیازمند توسط برنامه «اسکوپ» که یکی از برنامه‌های سازمان غذایی جهان است همچنان به موسسات کمک کننده دیگر این امکان را فراهم می کند که بتوانند به مشخصات افراد نیازمند دسترسی و کمک هایشان را به این افراد ارایه کنند».

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.