وزیر داخله پاکستان در تورخم: افغانستان تحت تأثیر دیگران ما را متهم نکند

گزارشگر:یک شنبه 5 جدی 1395 ۴ جدی ۱۳۹۵

mandegar-3وزیر داخله پاکستان از کنترل کامل مرزهای این کشور با افغانستان تا ۴ سال آینده خبر داد و گفت: اسلام‌آباد در نظر دارد هر نوع تردد در طول مرز ۲۴۰۰ کیلومتری با افغانستان را با دقت مدیریت و کنترل کند.
چودهری‌نثار‌علی‌خان وزیر داخله پاکستان در بازدید از مناطق مرزی افغانستان گفت: حاضریم در تمام زمینه‌ها با افغانستان کنار بیاییم اما دولت کابل نباید تحت تأثیر دیگران اسلام‌آباد را به عناوین مختلف متهم کند.
خان در گفت‌و‌گو با رسانه‌ها در مرز تورخم تأکید کرد: تروریست‌ها از افغانستان وارد پاکستان می‌شوند اما طبق وعده خود کسی را متهم نمی‌کنیم و هزینه ورود شبه‌نظامیان را ارتش متحمل می‌شود.
وی افزود: بر خلاف پاکستان که در بسیاری موارد سکوت می‌کند افغانستان این کشور را حتی در مواردی که مرتکب هیچ گناهی نشده متهم می‌کند.
به گزارش داون، چودهری‌نثار‌علی‌خان ادامه داد: دولت کابل به روابط فرهنگی و تاریخی مردم دو کشور احترام بگذارد و تحت تأثیر دیگران پاکستان را متهم نکند.
خان اظهار داشت: امنیت افغانستان تضمین کننده امنیت پاکستان است و دوست این کشور دوست ما می‌باشد.
وزیر داخله پاکستان همچنین از کنترل کامل مرزهای این کشور با افغانستان ظرف چهار سال آینده خبر داد و گفت: پاکستان در برنامه‌یی جامع در نظر دارد تا هر نوع تردد در طول مرز دو هزار و ۴۰۰ کیلومتری با افغانستان را با دقت مدیریت و کنترل کند.
چودهری نثار علی‌خان گفت: بعد از آغاز عملیات ضرب عضب همه تروریست‌ها یا کشته شده یا متواری شده‌اند اما برخی از شبه‌نظامیان بعد از اینکه خود را در افغانستان سازماندهی کردند دوباره به ارتش پاکستان حمله می‌کنند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.