وزیر داخله: به تروریستان رحم نکنید

۱۰ اسد ۱۳۹۴

یک شنبه ۱۱ اسد ۱۳۹۴

 

جنرال نورالحق علومی وزیر امور داخله تروریستان را دشمنان قسم خورده مردم افغانستان خوانده و تاکید می‌کند که هیچ‌گونه رحمی از سوی نیروهای امنیتی و دفاعی کشور بالای آنان قابل قبول نیست.
آقای علومی که دیروز در نشستی زیر نام «وضعیت فعلی فعالیت قطعات جزو تام‌های امن و نظم عامه در وظایف محاربوی و عملیات‌ها» سخن می‌گفت، اظهار داشت که تروریستان mnandegar-3در سال جاری به دنبال وسعت دادن به میدان وحشت و دهشت شان در افغانستان بودند.
وی با بیان این مطلب که دشمنان مردم افغانستان پیرو هیچ قانون و مقررات اسلامی، انسانی و افغانی نیستند، بیان داشت که تروریستان با انتقال مسوولیت‌های امنیتی از نیروهای خارجی به نیرهای امنیتی افغان «فکر خام» تضعیف نهادهای امنیتی را در سر داشتند.
وزیر امور داخله گفت که نیروهای امنیتی و دفاعی کشور برنامه‌های مخالفان مسلح در سال جاری را با ناکامی مواجه ساخته اند؛ اما این مقابله هزینه‌هایی نیز در پی داشته است.
آقای علومی افزود: «نتایج دستاوردهای ما این است که در مقابل قربانیانی که خود قبول کردیم، تعداد ده چند زیادتر این نیروها – تروریست ها ــ به خاک و خون کشانده شده اند».
او تاکید نمود که تروریستان به دنبال آن اند که افغانستان را به پایگاهی برای اعمال تروریستی شان تبدیل کنند؛ اما مردم افغانستان هرگز زمینه بقا و زیست آنان را در خاک شان فراهم نخواهند کرد و با تمام توان در مقابل آنان مقابله خواهند کرد.
وی خاطرنشان ساخت که تروریستان دشمنان قسم خورده مردم افغانستان می باشند و نیروهای امنیتی هرگز به آنان رحم نخواهد کرد.
آقای علومی افزود: «یقیناً چه در جنوب افغاسنتان چه در شمال؛ چه در غرب و شرق افغانستان در هرجایی که این ها- تروریست ها- سربالا کردند؛ به خوبی به جای شان نشانده و سرکوب شدند. کسانی که می‌خواستند اولاد این وطن را به خاک و خون بکشانند به سرنوشتی دچار شدند که می‌خواستند بر سر اولاد این وطن بیاورند. هیچ گونه رحمی از سوی نیروهای امنیتی و دفاعی قابل قبول نیست که ما بالای این ها ترحم کنیم».
در همین حال، مشاور ارشد فرمانده نیروهای قاطع در افغانستان در این نشست، سال جاری را برای نیروهای امنیتی افغان سالی پرچالش خواند و گفت: « نیروهای امنیتی افغان وظیفه شان را با سربلندی انجام داده اند».
وی یکبار دیگر به ادامه کمک و همکاری نیروهای خارجی با نیروهای امنیتی افغان تاکید نمود.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.