وزیر داخلۀ پاکستان به همتای بریتانیایی‌اش: افغانستان تلاش‌های صادقانۀ ما را پاسخ منفی داد

گزارشگر:شنبه 7 سنبله 1394 ۶ سنبله ۱۳۹۴

وزیر داخلۀ پاکستان در دیدار با مشاور امنیت ملی انگلیس در لندن گفت که تلاش‌های اسلام‌آباد برای صلح و امنیت در افغانستان با واکنش‌های منفی مقامات کابل مواجه شده است.
چوهدری نثار علی خان وزیر داخلۀ پاکستان در سفر به انگلیس با مقامات این کشور دیدار و در مورد وضعیت منطقه و همکاری دوجانبه به بحث و گفت‌وگو پرداخته است.
وزیر داخلۀ پاکستان ضمن گفت‌وگو در مورد جنگ علیه تروریسم در منطقه، در دیدار با کیم داروش مشاور امنیت ملی کامرون در لندن گفت: تروریسم تهدیدی برای منطقه و صلح و mnandegar-3آرامش سراسر جهان است بنا بر این، مردم و نهادهای دولتی پاکستان مصمم به حذف کامل این تهدید می‌باشند.
وی با اشاره به نتایج عملیات نظامی ارتش پاکستان با نام ضرب عضب و همچنین «طرح اقدام ملی برای مبارزه با تروریسم» در پاکستان اظهار داشت: وضعیت امنیتی در پاکستان پیشرفت قابل توجهی پس از عملیات نیروی امنیتی این کشور داشته است.
وی در این دیدار در مورد وضعیت امنیتی منطقه نیز گفت: صلح، ثبات و توسعه در افغانستان از منافع ملی پاکستان است.
علی‌خان افزود: برقراری روابط دوستانه با کشورهای همسایه بر اساس برابری، اصول اساسی و بنیادی سیاست خارجی پاکستان خواهد بود.
در ادامه وی با توجه به اظهارات اخیر مقامات کابل در مورد ناامنی‌های افغانستان خاطرنشان کرد: اسلام‌آباد باوجود تلاش‌های صادقانه برای صلح و امنیت در افغانستان با واکنش منفی و نادرست مقامات این کشور روبرو شده است.
چوهدری نثار علی خان با اشاره به قربانی‌های مردم پاکستان در جنگ علیه تروریسم نیز اذعان داشت: مردم پاکستان امیدوارند که در مورد این موضوع حساس هیچ تبعیضی در سطح بین‌المللی ایجاد نشود.
وزیر داخلۀ پاکستان با «ترزا می» وزیر داخله انگلیس نیز دیدار کرد و در مورد جلوگیری از گسترش اسلام‌هراسی در اروپا به بحث و تبادل نظر پرداخت.
وی گفت: دولت و مردم پاکستان نیز خواستار آرامش در منطقه و این کشور هستند و همچنین هرگونه همکاری جامعه بین المللی در این زمینه را حمایت می‌کنند.
یادآور می‌شود اشرف غنی رییس جمهور، عبدالله عبدالله رییس اجرایی و همچنین رییس اداره امنیت ملی افغانستان پس از حملات کابل و سایر عملیات تروریستی در این کشور، پاکستان را عامل اصلی این حملات می‌دانند.
این در حالی است که اسلام‌آباد این حملات را محکوم کرده است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.