وزیر دفاع آلمان در کابل: اصلاحات سیاسی بسیار مهم است

گزارشگر:سه شنبه 7 حمل 1397 ۶ حمل ۱۳۹۷

اورزلا فون دیر لاین، وزیر دفاع حکومت فدرال آلمان خواستار اصلاحات سیاسی در افغانستان شده است. فون دیرلاین در یک سفر از پیش اعلام ناشده روز یکشنبه وارد افغانستان شد.
mandegar-3وزیر دفاع حکومت فدرال آلمان از حکومت افغانستان خواسته است که اصلاحات سیاسی و گفت‌وگوهای صلح با گروه ‌رادیکال را به پیش ببرد. این مقام آلمانی که برای گفت‌وگو با رهبری حکومت افغانستان و مسئولان نیروهای ناتو روز یکشنبه وارد کابل شد، گفت که وضعیت امنیتی در این کشور آهسته آهسته بهبود می‌یابد.
او روز دوشنبه در کابل گفت: «در بخشی که من واقعا آرزوی پیشرفت را خواهم داشت، روند سیاسی می‌باشد که نسبت به هر تحول دیگر یک پروسه مهم است.» فون دیر لاین در بخشی از اظهارات خود تاکید کرد که اصلاحات توسط حکومت باید برای شهروندان قابل لمس باشد. او افزود که در این زمینه، نهایت مهم خواهد بود که در خزان پیشرو انتخابات پارلمانی برگزار شود. وزیر دفاع آلمان همچنان از پیشنهاد صلح رییس جمهور غنی به «طالبانی که آماده دست برداشتن از خشونت و پذیرش قانون اساسی اند» ستایش کرد.
وزیر دفاع آلمان دیروز با رییس اجرایی حکومت افغانستان در کابل دیدار کرد. در این دیدار، وزیر دفاع آلمان حمایت و پشتیبانی کشورش را از نیروهای امنیتی افغانستان اعلام کرد و گفت که کمک‌های آلمان در عرصه‌های نظامی و ملکی ادامه می‌یابد.
وضعیت امنیتی افغانستان در سال‌های اخیر، همزمان با کاهش نیروهای بین المللی در افغانستان، رو به وخامت گراییده است. اما، اورزولا فون دیر لاین از پیشرفت‌های نیروهای امنیتی افغانستان ابراز رضایت کرد. او گفت که «پیشرفت در صفوف نیروهای امنیتی افغانستان قدم به قدم صورت می‌گیرد.»
این مقام حکومت فدرال آلمان از ایجاد نیروی ویژه و نیروی هوایی افغانستان به گونه خاص ستایش کرد.
در حال حاضر، حدود ۶۰ درصد خاک افغانستان زیر کنترول نیروهای امنیتی این کشور می‌باشد که سه چهارم جمعیت مجموعی در آن زندگی می‌کنند. فون دیر لاین گفت که «این یک قدم به جلو است اما کافی دانسته نمی‌شود. ولی این یک مسیر درست است.»
هفته گذشته، پارلمان آلمان (بوندستاگ) ماموریت آموزشی و مشورتی نیروهای آلمانی را در چوکات «حمایت قاطع» در افغانستان برای یک سال، تا اخیر ماه مارچ سال ۲۰۱۹ تمدید کرد. قرار است نیروهای آلمانی در آینده نیروهای امنیتی افغانستان را در کابل، بگرام، مزارشریف و کندز حمایت، آموزش و مشورت بدهند. تا حال، سربازان آلمانی در موارد استثنایی و از لحاظ زمانی محدود در ولایت کندز ماموریت‌هایی را انجام می‌دادند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.