وزیر دفاع آلمان: می‌مانیم؛ اما کابل وظایف داخلی خود را انجام دهد

سه شنبه 17 قوس 1394/

وزیر دفاع آلمان در سفر به افغانستان برنامۀ بازگشت نیروهای بین‌المللی از این کشور را بسیار سریع و بلند پروازانه ارزیابی کرده و بر لزوم حضور طولانی مدت‌تر نیروهای ناتو در افغانستان تاکید کرد.
به گزارش روزنامه فرانکفورتر آلگماینه، اورزولا فون در لاین، وزیر دفاع افغانستان برنامه خروج نیروهای آلمانی از افغانستان را بیش از حد سریع و بلند mandegar-3پروازانه ارزیابی کرده و قول داد که عملیات سوریه خیلی بهتر انجام شود.
وی که روز دوشنبه در حال دیدار خود از مزار شریف در شمال افغانستان در گفت‌وگو با “زد دی اف” سخن می‌گفت تصریح کرد که بعد از واگذاری کامل مسوولیت امنیتی به نیروهای افغان این کشور یک سال بسیار سخت را در سال ۲۰۱۵ پشت سر گذاشت. این نشان می‌دهد که برنامه بازگشت نیروهای بین المللی از افغانستان بسیار سریع و بلند پروازانه بوده است. این همچنین یک سیگنال غلط به نیروهای افراط‌گرای طالبان بود.
وزیر دفاع آلمان همچنین گفت که از این رو بسیار خوب است که جامعه بین المللی این مسئله را آشکارا روشن ساخته است که ما باز هم در این کشور باقی می مانیم. ارتش آلمان نیز بر خلاف تصمیمات سابق در سال ۲۰۱۶ هم در افغانستان باقی می‌ماند.
همزمان وی تاکید کرد که انتظارات ما از دولت افغانستان در این راستا که تا چه اندازه سریع روند اصلاحات را اجرایی کرده و همزمان روند آشتی را در پیش می‌گیرد بالا است.
وی ادامه عملیات بین المللی در افغانستان را مشروط به انجام وظایف داخلی از طرف دولت افغانستان دانست.
به دلیل شرایط امنیتی بد ناتو چند روز پیش تصمیم گرفت سال آینده نیز با حضو بدون تغییر حدود ۱۲ هزار نیرو همچنان در افغانستان باقی بماند. عملیات نظامی در افغانستان که از سال ۲۰۰۱ آغاز شده بود حدود یک سال پیش خاتمه یافته و جای خود را به عملیات پشتیبانی و آموزش نیروهای ناتو به نظامیان افغان داد. بر اساس تصمیمات اولیه قرار بود تعداد این نیروهای بین المللی آموزش دهنده سال آینده در افغانستان کاهش یابد. اما حالا دیگر این اتفاق نمی افتد.
ارتش آلمان در سال ۲۰۱۶ عملیات خود در افغانستان را اندکی گسترش هم خواهد داد. عملیات ارتش آلمان در افغانستان با حدود ۹۸۰ نیرو باید در اواسط دسامبر از طرف پارلمان آلمان تصویب شود.
پارلمان آلمان روز جمعه با عملیات نظامی در افغانستان موافقت کرد. پیش بینی شده است که ارتش آلمان از جمله با شش هواپیمای شناسایی تورنادو، یک هواپیمای سوخت رسان و یک ناوچه به ائتلاف بین المللی مبارزه با داعش در این عملیات کمک کند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.