وزیر دفاع امریکا در بغداد: پایان داعش نزدیک است

گزارشگر:چهار شنبه 1 سنبله 1396 ۳۱ اسد ۱۳۹۶

mandegar-3وزیر دفاع امریکا روز سه شنبه در بدو ورودش به عراق که همزمان با عملیات ارتش عراق برای بازپس گیری تلعفر از تروریست‌های داعش است،گفت پایان عمر داعش نزدیک است.
به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، جیمز ماتیس، وزیر دفاع امریکا به همراه مک گورک، نماینده امریکا در ائتلاف ضد داعش امروز برای رایزنی با فرماندهان امریکایی و مقامات دولت عراق وارد این کشور شد.
ماتیس قرار است در این سفر با رهبران عراقی درباره گام‌های آتی در مبارزه با داعش بحث و تبادل نظر داشته باشد.
وی در بغداد گفت: اعضای گروه تروریستی داعش پس از محاصره از دو طرف رود فرات اکنون گرفتار شده‌اند و پایان این گروه شبه‌نظامی بسیار نزدیک است.
وزیر دفاع امریکا زمانی به بغداد سفر می‌کند که نیروهای عراق با پشتیبانی امریکا شهر موصل را آزاد کرده و در حال انجام عملیات برای باز پس گیری شهر تلعفر هستند.
حیدر العبادی، نخست وزیر عراق گفته است، نیروهای امنیتی عراق از یکشنبه عملیات آزادسازی شهر تلعفر را آغاز کردند که تازه‌ترین هدف آنها در کمپین تحت حمایت امریکا برای شکست شبه نظامیان داعشی است.
تلعفر پناهگاه دیرینه شورشیان داعشی است که در ۸۰ کیلومتری غرب موصل در شمال عراق واقع شده و شاهد چرخه‌ای از خشونت‌های فرقه‌ای میان سنی‌ها و مسلمانان شیعه بوده است.
نیروهای عراق پس از بازپس گیری تلعفر اقدام به پاکسازی دشت فرات از گروه تروریستی داعش خواهد کرد.
دشت فرات از شمال غرب شهر القائم عراق تا شرق سوریه امتداد دارد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.