وزیر دولت در امور مبارزه با حوادث طبیعی: می‌توانیم در زمستان به داد ۲۰ هزار خانواده آسیب‌پذیر برسیم

سه شنبه 9 قوس 1395/

mandegar-3در آستانه فرا رسیدن زمستان و برف باری‌های شدید در برخی مناطق سرد سیر کشور، وزیر دولت در امور مبارزه با حوادث طبیعی می‌گوید که دولت می‌تواند به ۲۰ هزار خانواده در حوادث احتمالی زمستانی کمک رسانی کند.
ویس برمک وزیر دولت در امور مبارزه با حوادث طبیعی که در نشست عمومی روز دوشنبه (۸قوس) مجلس نمایندگان فرا خوانده شده بود، گفت که به آسیب دیده‌گان احتمالی در زمستان و بازگشایی راه های مواصلاتی کمک های غذایی و نقدی صورت خواهد گرفت.
آقای برمک افزود، این اداره برای رسیده‌گی به حوادث احتمالی زمستانی در ۳۴ ولایت کشور، ۲۰۰ میلیون افغانی پول نقد در اختیار دارد که هنگام وقوع حوادث فوراً اقدام خواهد کرد.
به گفته وی، هرگاه حوادثی در ولایتی رخ دهد، اداره مبارزه با حوادث پول نقد را در اختیار والی که در راس کمیسیون رسیدگی به حوادث طبیعی در سطح محلی می باشد، قرار می دهد و اینگونه برای کمک به آسیب دیده گان و یا بازگشایی راه های مواصلاتی فوراً اقدام می گردد.
به گفته وی، اداره مبارزه با حوادث طبیعی همچنین برای ۲۰ هزار خانواده آسیب دیده احتمالی در زمستان کمک غذایی در نظر گرفته شده که بر اساس پیشبینی سطح تهدیدات در مراکز ولایات جابجا شده است.
او از تدابیر برای ایجاد هماهنگی در حوادث احتمالی زمستانی نیز اطمینان داد و یاد آور شد که در این راستا تمامی وزارت های سکتوری که عضویت کمیسیون مبارزه با حوادث طبیعی را دارند، آماده گی های خاصی را روی دست گرفته اند تا در صورت بروز حادثه فورا اقدام کنند.
وزیر دولت در امور مبارزه با حوادث در خصوص کمک رسانی به آسیب دیده های ناشی از برف باری های اخیر در شمال، شمال شرق و مناطق مرکزی گفت که برای آسیب دیده گان در قندوز کمک ها ارسال شده و بزودی توزیع خواهد شد.
به گفته وی، برای آسیب دیده گان ولایت غور نیز ۲ میلیون افغانی و برای آسیب دیده گان ولایت جوزجان نیز ۴ میلیون افغانی پول نقد در نظر گرفته شده که بزودی ارسال و توزیع خواهد شد.
گفتنی است که برف باری های اخیر تلفاتی جانی نیز در پی داشته و تنها در ولایت جوزجان حدود ۴۰ کودک در نتیجه بیماری های ناشی از سردی هوا جان باخته اند.
افغانستان کشوری است که مردم آن سالانه حوادث طبیعی گوناگون را شاهد می باشند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.