وزیر مبارزه با حوادث طبیعی: به بیش از ۱۱ هزار فامیل آسیب دیده کمکرسانی شده است

یک شنبه 9 جوزا 1395/

mandegar-3وزیر مبارزه با حوادث طبیعی میگوید که این وزارت برای بیش از ۱۱ فامیل آسیب دیده از حوادث طبیعی و بیجا شدههای جنگی، در سطح ۳۴ ولایت کشور کمک رسانی کرده است.
ویس برمک وزیر مبارزه با حوادث طبیعی که در مجلس نمایندهگان صحبت می کرد گفت: «جمعاً در تمام ولایت های آسیب دیده به ۱۱۱۶۱ فامیل آسیب دیده در حد توان دولت کمک‌های خوراکی و پوشاکی توزیع شده است».
آقای برمک از برخی ولایاتی مانند دایکندی و تخار نام برد که هنوز کمک‌ها توزیع نشده است؛ ولی به زودی توزیع خواهد شد.
از ابتدای سال جاری خورشیدی تاهنوز، سیلاب‌ها و دیگر حوادث طبیعی در بسیاری از ولایت‌های کشور آسیب زیادی به مردم رسانده است.
وزیر دولت در امور مبارزه با حوادث طبیعی گفت که حوادث طبیعی برعلاوه خسارت‌های هنگفت مالی، تلفات جانی (۱۸۲ کشته و ۸۲ زخمی) در سطح ۳۴ ولایت کشور، نیز برجا گذاشته است.
آقای برمک خاطر نشان ساخت که ادامه جنگ در کشور نیز ۹۳ کشته و ۹۴ زخمی از افراد ملکی گرفته و هم ۲۸۴۷ فامیل را از خانه‌های‌شان بی‌جا کرده است.
او همچنین اطمینان داد که تیم‌های کمک‌رسانی این وزارت در تمام ولایت‌های کشور آمادۀ کمک‌رسانی به حوادث احتمالی هستند.
نمایندهگان مجلس، کمک‌های صورت گرفته به آسیب دیدگان را بسنده ندانسته و از کم‌کاری حکومت در برنامه‌های پیش‌گیرانه از وقوع حوادث طبیعی انتقاد کردند.
آقای برمک نیز در این مورد گفت: هم اکنون سیستم پاسخ‌گویی به حوادث طبیعی واکنشی است و این سیستم نیاز به اصلاح دارد.
اعضای مجلس، کار وزارت مبارزه با حوادث را زیر سوال برده و تاکید کردند که این اداره مشروعیت ندارد.
اما ویس برمک وزیر مبارزه با حوادث طبیعی گفت: وزارت مبارزه با حوادث طبیعی توسط فرمان رییس‌جمهور و به منظور هماهنگ سازی و سرعت عمل در کار کمیتۀ مبارزه با حوادث ایجاد شده است.
به گفتۀ او، برای اصلاح این سیستم برنامه‌های دراز مدتی را همراه با چارچوب تشکیلات این وزارت به رییس‌جمهور فرستاده است؛ اما رییس‌جمهور تاهنوز این تشکیلات را منظور نکرده است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.