وزیر مخابرات: با وضع مالیات بر کریدت موافق نبودیم

چهار شنبه 27 عقرب 1394/

mandegar-3پس از آن که فرمان ریاست جمهوری در خصوص وضع ده درصدی مالیات بر سیم کارت‌ها از سوی پارلمان رد شد، وزیر مخابرات می‌گوید که این موضوع یک بار تحمیلی برای آنها بوده است.
وزارت مخابرات و تکنالوژی کنفرانس هماهنگی را به منظور بهبود اجراآت در امور کاری این وزارت دیروز در کابل برگزار کرد.
در این کنفرانس، روسای مخابرات و مسوولان شرکت مخابراتی افغان تیلی کام از ۳۴ ولایت کشور اشتراک کرده بودند تا مورد کارکرد‌ها، فرصت‌ها و چالش‌های خدمات مخابراتی در ولایات و مرکز با مسوولان وزارت مخابرات، بحث و تبادل نظر نمایند.
عبدالرزاق وحیدی، وزیر مخابرات و تکنالوژی در این کنفرانس در اشاره به وضع ده درصدی مالیات بر سیمکارت ها گفت: « وزارت مخابرات به طور ناخواسته درگیر موضوع وضع ده درصد مالیات بر سیمکارت‌ها شده، در واقع این یک بار تحمیلی برای ما بود؛ از شروع ما به این روند موافق نبودیم؛ پس از آن که فرمان از سوی رییس جمهور برای ما مواصلت کرد آغاز به کار کردیم».
آقای وحیدی تصریح کرد: «در شروع این کار وزارت مالیه با ما همکاری نداشت و ما مکلف بودیم که بر اساس فرمان رییس جمهور، ده درصد مالیات از سیم کارت ها اخذ کنیم».
وی متوقف کردن اخذ ده درصد مالیه از سیمکارت ها را مشروط به هدایت رییس جمهور عنوان کرد.
وزیر مخابرات ثبت و راجسترکردن سیمکارت‌ها را یک امر ضروری عنوان کرد و گفت: ۲۵ میلیون سیم کارت فروخته شده است و در حال حاضر ۱۳میلیون آن فعال می باشد.
آقای وحیدی نبود امنیت، کمبود برق و کمبود منابع مالی را از چالش های عمده وزارت مخابرات و تکنالوژی عنوان کرد.
این اظهارات وزیر مخابرات در حالی مطرح می شود که نزدیک به دو ماه است که ده درصد مالیات از طریق سیمکارت از نزد شهروندان اخذ می گردد؛ اما پارلمان کشور فرمان رییس جمهور را در این خصوص خلاف قانون خوانده و آن را رد کرد است.
گفتنی است که نشست کارمندان وزارت مخابرات و سکتورهای مخابراتی برای دو روز دیگر ادامه دارد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.