وکلای نجیب رزاق و همسرش کناره‌گیری کردند

گزارشگر:چهار شنبه 16 جوزا 1397 ۱۵ جوزا ۱۳۹۷

mandegar-3همزمان با احضار همسر نخست وزیر سابق مالزی برای حضور در کمیسیون مقابله با فساد این کشور وکلای مدافع وی امروز (سه‌شنبه) اعلام کردند که از سمت‌هایشان کناره‌گیری می‌کنند.
به گزارش خبرگزاری رویترز، رزماه منصور، همسر نجیب رزاق، نخست وزیر سابق مالزی در کمیسیون مقابله با فساد این کشور حاضر شد تا اظهارنظرهای خود را درباره ارتباط با انتقال مشکوک ۱۰.۶ میلیون دلار از یک صندوق قرض‌الحسنه به یک حساب بانکی شخصی اعلام کند.
نجیب رزاق مکررا هر گونه اتهام در این باره را رد کرده و در یک بررسی و تحقیق اولیه که در این کشور صورت گرفت از این جرم تبرئه شد.
ام.پوراوالن وکیل نجیب رزاق و همسرش در ارتباط با تحقیقات مربوط به این نقل و انتقال مشکوک مالی امروز اعلام کرد که دیگر وکیل این دو نیست. همچنین وکیل دوم به نام یوسف زین العابدین نیز اعلام کرد که از وکالت نجیب رزاق و همسرش کناره‌گیری می‌کند.
سایت خبری مالزی نیز اعلام کرده که این دو وکیل به همراه سایر اعضای تیم حقوقی نجیب رزاق به این دلیل فعالیت خود را متوقف کردند که نتوانستند به یک ساز و کار مشترک با نجیب رزاق در بسیاری از امور برسند.
پلیس مالزی همچنین اعلام کرده است که ۲۸.۶ میلیون دلار پول نقد و بیش از ۴۰۰ کیف دستی از منزل نخست وزیر سابق و همسرش کشف و ضبط کرده است.
نجیب رزاق همچنین از خروج از کشور منع شده و آژانس‌های امنیتی و پلیس بررسی مجددی را در ارتباط با مبالغ انتقال غیرقانونی به حساب‌های بانکی وی آغاز کرده‌اند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.