پاکستان، هندوستان را «حامی تروریسم از طریق افغانستان» دانست

یک شنبه 23 ثور 1397/

mandegar-3وزیر دفاع پاکستان گفته است که هندوستان از طریق خاک افغانستان اقدام به حمایت از تروریسم در پاکستان می‌کند.
به نوشته روزنامه نیشن، خرم دستگیر خان، وزیر دفاع پاکستان گفت، گسترش و اشاعه اخبار نادرست از طریق رسانه‌ها یکی از استراتژی‌های هندوستان علیه اسلام آباد است.
وی به این مساله اشاره کرد که هندوستان دست به نقض آتش بس می‌زند و غیرنظامیان بیگناه را در خط کنترل کشمیر هدف قرار می‌دهد. ارتش پاکستان نیز دست به اقدام متقابل می‌زند.
وزیر دفاع پاکستان همچنین گفت: همکاری دفاعی میان اسلام آباد و چین به سرعت در حال افزایش است. پاکستان با روسیه نیز روابط خوبی دارد و در زمینه همکاری دفاعی با این کشور مذاکره می‌کند. غیرنظامیان و نیروهای دفاعی پاکستان در جنگ علیه تروریسم قربانی شده‌اند.
وی بر این مساله نیز تاکید کرد که پاکستان اجازه نمی‌دهد تا کسی دست به اقداماتی در حمایت از تروریسم بزند.
وزیر دفاع، وزیر خارجه شد
دولت فدرال پاکستان مسؤولیت وزارت خارجه را پس از استعفای ماه گذشته خواجه آصف از راس آن به خرم دستگیر واگذار کرد که رهبری وزارت دفاع پاکستان را هم در دست دارد.
خرم دستگیر از اگست ۲۰۱۷ به عبارتی زمانی که شاهد خاقان عباسی نخست‌وزیر جدید کابینه را بعد از عزل نواز شریف تشکیل داد، به عنوان وزیر دفاع روی کار آمد. دستگیر همچنین بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۷ وزیر تجارت بوده است.
پست وزارت خارجه پاکستان از ۲۶ اپریل که خواجه آصف رد صلاحیت شد، خالی مانده بود. وزیر خارجه سابق به حکم دیوان عالی اسلام‌آباد و طبق ماده ۶۲ قانون اساسی که این وزیر را موظف می‌ساخت تا ارتباطش را با یک شرکت اماراتی و حقوق ماهیانه دریافتی از آنها فاش کند، رد صلاحیت کرد.

اشتراک گذاري با دوستان :