پاکستان به امریکا: از تجربیات ما در افغانستان استفاده کنید

گزارشگر:سه شنبه 5 جدی 1396 ۴ جدی ۱۳۹۶

خواجه آصف وزیر امور خارجه پاکستان با بیان این‌که از سخنان مسئولان امریکا می‌‍توان به راحتی پی به شکست این کشور در جنگ افغانستان برد به ترامپ پیشنهاد کرد به جای اتهام وارد کردن، در این جنگ از تجربیات اسلام‌آباد استفاده کند.
mandegar-3به گزارش داون، آصف در پیام توییتر خود تأکید کرد: تهدید پاکستان فایده‌ای ندارد اگر امریکا به دنبال هدف مشترک یعنی مبارزه با تروریسم است باید با ما همکاری و از تجربه اسلام‌آباد استفاده کند.
این خبر در حالی منتشر می‌شود که محمد فیصل سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان در پاسخ به اظهارات تهدید آمیز معاون رییس جمهور امریکا در سفر به کابل گفت: کشورهایی که با هم متحد هستند یکدیگر را تهدید نمی‌کنند و امریکایی‌ها باید درباره عملکرد خود در افغانستان پاسخگو باشند.

چندی پیش سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان با رد اظهارات ترامپ، سیاست امنیتی جدید امریکا را ردکرد و گفت: با وجود حضور نظامیان امریکایی، از خاک افغانستان علیه پاکستان استفاده می شود.
آصف غفور سخنگوی ارتش پاکستان در این خصوص گفت: امریکا و متحدان این کشور به جای تهدید دیگران، در افغانستان علیه تحریک طالبان پاکستان موسوم به TTP وارد عمل شوند.
این خبر در حالی منتشر می‌شود که مایک پنس معاون رئیس جمهور امریکا روز پنجشنبه در سفر غیر منتظره به کابل با حضور در جمع نظامیان امریکایی اظهارات تهدیدآمیزی را علیه پاکستان به کار برد.
وی اظهار داشت: ترامپ به پاکستان اطلاع داده است که اگر این کشور به حمایت از گروه‌های تروریستی ادامه دهد چیزهای زیادی را برای از دست دادن دارد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.