پاکستان: بیست سال پیش مجبور شدیم آزمایش هسته‌ای انجام دهیم

گزارشگر:سه شنبه 8 جوزا 1397 ۷ جوزا ۱۳۹۷

mandegar-3همزمان با افزایش نگرانی‌ها در خصوص جنگ میان پاکستان و هند، وزارت امور خارجه پاکستان اظهار کرد، به دلیل «موضع خصومت آمیز هند»، بیست سال پیش پاکستان «مجبور» به آزمایش تسلیحات هسته‌ای خود شد.
به گزارش روزنامه اکسپرس، محمد فیصل، سخنگوی وزارت امور خارجه پاکستان در بیستمین سالگرد آزمایش هسته‌ای ۲۸ می ۱۹۹۸ تاکید کرد که آزمایش بمب‌های اتمی شانس داشتن آسیای جنوبی بدون سلاح را از بین برد.
فیصل گفت: پاکستان در واکنش به موضع خصومت‌آمیز همسایه‌اش مجبور به اتخاذ این تصمیم برای دفاع از خود شد.
وی افزود: متاسفانه چنین اقداماتی به چشم‌انداز آسیای جنوبیِ بدون سلاح هسته‌ای پایان می‌دهد اما این هدفی است که پاکستان فعالانه آن را دنبال می‌کند.
اوایل ماه جاری خرم دستگیر خان، وزیر دفاع پاکستان جامعه بین المللی را به نادیده گرفتن مسابقه تسلیحاتی «که هند آن را به راه انداخته»، متهم کرد.
این مقام پاکستانی اوایل ماه جاری در سمیناری با عنوان «هند، یک قدرت منطقه‌ای متظاهر» مدعی شد که «جهان چهره واقعی هند را نمی‌شناسد» و جامعه جهانی به مسابقه اسلحه‌ای که هند آن را به راه انداخته توجهی نمی‌کند.
او همچنین از عدم تمایل هند به برقراری روابط تجاری با پاکستان انتقاد کرد.
وزیر دفاع پاکستان در گفت‌وگو با VOA اشاره به نشست دو کره گفت، به رغم خصومت‌ها میان هند و پاکستان، برقراری روابط خوب امکان‌پذیر است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.