پاکستان خواستار عادی‌سازی روابط با هند است

۱۸ حوت ۱۳۹۷

mandegarوزیر اطلاع‌رسانی پاکستان، عادی سازی روابط با هند و برقراری صلح در افغانستان را از اهداف مهم دولت اسلام آباد عنوان کرده است.
رادیو پاکستان به نقل از چودری فؤاد حسین گفته است که پاکستان خواهان داشتن بهترین روابط با کشورهای همسایه به‌ویژه هند و افغانستان است.
او گفته است: متاسفانه نارندرا مودی نخست وزیر هند قصد دارد از تنش بین دو کشور برای دستیابی به اهداف سیاسی در انتخابات این کشور استفاده کند.
انتخابات سراسری هند قرار است در ماه می سال جاری در این کشور برگزار شود. مودی تلاش گسترده‌یی را برای پیروزی در انتخابات برای دومین بار آغاز کرده است.
وزیر اطلاع‌رسانی پاکستان گفته است، اسلام‌آباد تمایل دارد اختلافات خود با هند از جمله جامو و کشمیر را از طریق گفت‌وگو حل کند.
او خواستار همکاری مشترک دهلی نو و اسلام‌آباد برای مبارزه با تروریسم شد.
نخست‌وزیر پاکستان هفته گذشته در پی افزایش تنش میان اسلام‌آباد و دهلی نو گفت که به هیچ گروه تندرو اجازه نمی‌دهیم که از خاک این کشور برای حملات تروریستی استفاده کند.
حمله انتحاری ۱۴ فبروری گروه تروریستی موسوم به «جیش محمد» به نیروهای هندی در پولوامای کشمیر و کشته شدن دستکم ۴۱ تن از آنها به تنشی دنباله‌دار میان هند و پاکستان تبدیل شد.
جنگنده‌های هندی سه‌شنبۀ گذشته در پاسخ به حمله تروریستی کشمیر به مواضع گروه‌های تروریستی مستقر در پاکستان حمله کردند و به گفته مقامات هندی در این حمله ۲۰۰ تا ۳۰۰ نفر کشته شدند.
پس از آن پاکستان یک جنگنده میگ ۲۱ نیروی هوایی هند را سرنگون و خلبان آن را بازداشت کرد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.