پتریوس: مـن اشتباه جـدی مرتکب شـدم

۱۵ قوس ۱۳۹۵

mandegar-3دیوید پتریوس، مدیر سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) در مصاحبه‌یی در واکنش به مطرح شدن نامزدی‌اش برای پست وزارت امور خارجه آمریکا در دولت دونالد ترامپ گفت: من پنج سال پیش با به اشتراک گذاشتن اطلاعات محرمانه با معشوقه سابق خود اشتباهی جدی مرتکب شدم.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، دیوید پتریوس، مدیر سابق سیا و جنرال بازنشسته ارتش آمریکا طی روزهای اخیر به عنوان یکی از کاندیداهای وزارت امور خارجه در دولت دونالد ترامپ، رییس جمهور منتخب این کشور مطرح شده است.
او در مصاحبه با شبکه ای بی سی گفت: من پنج سال پیش یک اشتباه جدی مرتکب شدم. من این مساله را قبول کردم و از بابت آن عذرخواهی کردم و تاوان سنگینی نیز برای آن پرداختم و از آن درس گرفتم.
پتریوس که در زمان دولت جورج دبلیو بوش، ناظر بر روند افزایش نیروهای آمریکایی در جنگ عراق بود در سال ۲۰۱۲ به اتهام در اختیار گذاشتن اطلاعات محرمانه با پائولا برادول، معشوقه سابق و نویسنده کتاب بیوگرافی‌اش مجبور به استعفا شد.
دولت آمریکا پیش از این قصد داشت اتهامات مجرمانه را علیه پتریوس در ارتباط با فریب دادن پلیس اف بی آی و نقض یک بخش از قانون جاسوسی مطرح کند اما در نهایت به جای آن پتریوس اقرار به گناهکاری به اتهام سوء رفتار و سوء مدیریت اطلاعات محرمانه کرد.
او در این مصاحبه گفت، کنگره امریکا باید به هنگام تصمیم گیری درباره انتصاب او به سمت وزیر خارجه این مساله (اقرار وی به گناهکاری) را لحاظ کند.
وی افزود: از طرف دیگر مشخص است که من با داشتن ۵ / ۳۸ سال خدمت مناسب و در مواردی منحصر به فرد به کشورمان در یونیفورم نظامی و همچنین در سمت مدیر سیا در عین حال چهار سال یا بیشتر از آن حضور در بخش تجاری و سفر به حدود ۴۰ کشور در همین دوره سابقه مناسبی دارم.
پتریوس گفت، هیچ چیز از اطلاعاتی که او با برادول مطرح کرده در کتاب بیوگرافی او یا در عرصه علنی فاش نشده‌اند.
وی افزود: من اشتباه کردم و دوباره آن را قبول می‌کنم، باید مقامات این مساله را لحاظ کرده و در مورد اینکه آیا این سابقه صلاحیت من را از بین می‌برد یا خیر تصمیم بگیرند.
همچنین پتریوس گفت، در انتخابات ریاست جمهوری اخیر اصلاً رای نداده است.
او در واکنش به گزارش‌ها درخصوص حمایتش از دونالد ترامپ گفت: من پاسخی ساده دارم و اینکه در انتخابات رأی نداده‌ام. بنابراین نه از او حمایت کرده و نه با او مخالفت کرده‌ام و همچنین نه از هیچ یک از کاندیداهای دیگر حمایت کرده ویا با آنها مخالفت کرده‌ام، من حقیقتا تلاش داشتم که یک فرد غیرسیاسی باشم.
او گفت، از نظرش رییس جمهور منتخب امریکا یک فرد نسبتاً عملگرا است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.