پروندۀ فساد زاخیل‌وال از سرگرفته می‎شود

چهار شنبه 24 عقرب 1396/

یک منبع در دادستانی کل کشور گفته است که پرونده فساد علیه حضرت عمر زاخیلوال وزیر پشین مالیه و سفیر فعلی افغانستان در پاکستان به‌زودی به جریان خواهد افتاد.
یک منبع در دادستانی کل که نخواسته نامی از او گرفته شود به ویب سایت خبریال ویب پانی گفته است که پرونده فساد مالی و اداری علیه عمر mandegar-3زاخیلوال به زودی باز خواهد شد و تمام اتهامات علیه او بررسی می‌شود.
به گفته وی، آقای زاخیلوال متهم به اختلاس میلیون‌ها دالراست و این مساله نیاز به بررسی جدی دارد.
گفتنی است که در سال ۱۳۹۱ گزارش‌هایی به نشر رسید که گویا یک میلیون دالر به حساب بانکی شخصی عمر زاخیلوال وزیر پیشین مالیه سرازیر شده است.پس از آن گزارش هایی دیگر از فساد اداری و مالی آقای زاخیوال به نشر رسید.
در ماه اسد سال ۱۳۹۱ ه. ش، عزیزالله لودین رییس وقت اداراه مبارزه با فساد اداری از ریاست جمهوری خواست که وظیفه عمر زاخیلوال به حالت تعلیق درآورد.
آقای لودین گفت که اتهامات گسترده‌ای در مورد فساد و رشوه ستانی در وزارت مالیه موجود است که برای بررسی بی‌طرفانه آن نیاز است تا پست آقای زاخیلوال به حال تعلیق درآید.
اما به دلایل نامعلوم با وجود اسرارهای مکرر اداره مبارزه با فساد اداری، وظیفه آقای زاخیلوال به تعلیق درنیامد.
اما این مساله در مجلس نمایندگان با جدیت مطرح شد و آقای زاخیلوال در مجلس استیضاح شد. آقای زاخیلوال در نشست مجلس به افشاگری علیه اعضای مجلس نمایندگان پرداخت و شماری از اعضای مجلس را متهم به دست داشتن در قاچاق مواد مخدر، قاچاق آرد، قاچاق مواد الکولی و فسادهای مالی کرد.
پس از این افشاگری آقای زاخیلوال که بعد از آن اعضای مجلس آن را اتهامات بی‌اساس علیه خودشان خواندند، دوباره به آقای زاخیلوال رای اعتماد دادند و او ابقا شد. پس از آن پرونده فساد علیه زاخیلوال به گونه‌ای بسته شد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.