پولیس یونان منطقۀ مرزی را از وجود مهاجران تخلیه کرد

گزارشگر:چهار شنبه 5 حوت 1394 ۴ حوت ۱۳۹۴

mandegar-3پولیس یونان مسیر قطاری را که توسط مهاجران افغانستانی در مرز میان یونان و مقدونیه مسدود شده بود، بازگشایی کرده و به انتقال مهاجران از آنجا به مناطقی در داخل یونان شروع کرده است.
قبل از آن مقدونیه مرز خود را به روی پناهجویان افغانستان که پیش از این می‌توانستند آزادانه عبور کنند، مسدود کرده بود.
یک کارمند سازمان خیریه داکتران بدون مرز تایید کرد که مسیر قطار از وجود مهاجران تخلیه شده است. او افزود: «من این‌جا بس‌هایی را می‌بینیم که مهاجران را انتقال می‌دهند.»
پولیس یونان تایید کرده است که حدود ۹۰۰ مهاجری که از سوریه و عراق نبوده اند، به مناطقی در داخل یونان انتقال داده می‌شوند. مقام‌های مقدونیه گفته اند که قبل از ظهر سه شنبه مرز مسدود می‌ماند، جایی که حدود پنج هزار مهاجر انتظار می‌کشند.
رسانه‌ها گزارش داده اند که مقام‌ها در هنگام تخلیه خط آهن از وجود مهاجران مانع دسترسی خبرنگاران و کارمندان سازمان‌های امدادی به منطقه مرزی ایدومینی شدند. تنها به کارمندان کمیشنری عالی ملل متحد در امور مهاجران اجازه ورود به این منطقه داده شده است. خبرنگاران مجبور شدند که پنج کیلومتر دورتر از محل انتظار بکشند.
مهاجران افغانستان روز دو شنبه در اعتراض به بسته شدن مرز مقدونیه به روی عبور آن‌ها، این خط آهن را اشغال کردند. مقام‌های مقدونیه روز یک شنبه تصمیم گرفتند دیگر به افغان‌ها مانند مهاجران عراق و سوریه اجازه عبور از مرز را ندهند. با وجود این صدها مهاجر تلاش کردند از مرز بگذرند و به این دلیل مقدونیه مرز خود را کاملاً بسته کرد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.