پیکرهای هفت مسافر در جاغوری به خاک سپرده شد

شنبه 23 عقرب 1394/

دولت افغانستان، پیکرهای هفت مسافر ربوده شده را که شب شنبه ۱۶ عقرب از سوی گروه داعش، در ولسوالی ارغنداب زابل سربریده شدند، دیروز توسط هلیکوپترهای نظامی به ولسوالی جاغوری ولایت غزنی انتقال داد.
بعد از ظهر دیروز، هزاران نفر از باشنده‌گان ولسوالی جاغوری ولایت غزنی، در گردهمایی، دولت را به بی‌توجهی درقسمت آزادی این افراد متهم کردند.
mandegar-3مسوولین محلی ولسوالی جاغوری ولایت غزنی می‌گویند که خواست هزاران باشنده ولسوالی جاغوری که در مراسم تشیع جنازه این کشته شده‌گان حضور داشتند تأمین امنیت راه های مواصلاتی و مجازات عاملان این رویداد بود.
ظفر شریف ولسوال ولسوالی جاغوری دراین باره به صدای امریکا گفت:” مردم خواستار تأمین امنیت شاهراه های مواصلاتی ولایت غزنی شدند وهمچنان از دولت خواستند تا عاملین این رویداد به پنجه قانون سپرده شود.
جنرال مراد علی مراد رییس ستاد ارتش، در رأس یک هیئت دولتی که اجساد این هفت باشنده جاغوری را به این ولسوالی منتقل کرد گفت:” دولت افغانستان، عاملین این حادثه را آرام نخواهند گذاشت وآنان را مورد پیگرد قرار می دهند”.
ظفرشریف ولسوال جاغوری گفت:” جرال مراد علی مراد پیام رییس جمهور کشور را به بازماندگان شهدا ومردم جاغوری رسانده وعده داد که عاملین این قضیه دستگیر خواهند شد ودرعین حال امنیت مردم تأمین می گردد”.
حسن رضا یوسفی عضو شورای ولایتی غزنی گفت:” اگر دولت به وعده های شان عمل نکند معترضین خشمگین اعتراضات شان را ادامه خواهند داد”.
پیکرهای هفت مسافر دو روز قبل توسط شماری از باشنده‌‍گان ولایت غزنی به رسم اعتراض به خاطر افزایش نا امنی‌ها وگروگان گیری دراین ولسوالی به کابل منتقل شد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.