چندین فرمانده طالبان در فاریاب کشته شده‌اند

گزارشگر:سه شنبه 11 حوت 1394 ۱۰ حوت ۱۳۹۴

در عملیات به رهبری معاون اول ریاست جمهوری در منطقۀ خواجه موسی ولسوالی پشتون‌کوت فاریاب، از یک روز بدین‌سو ۳۲ جنگجوی طالب، به شمول چندین فرمانده این گروه، کشته و والی نام‌نهاد طالبان در این ولایت همراه با ۲۵ تن از جنگجویانش زخمی شده است.
مسعوداحمد مسعود، معاون حزب جنبش اسلامی افغانستان که با جنرال عبدالرشید دوستم در نبرد پشتون‌کوت حضور دارد، به سلام‌وطندار می‌گوید mandegar-3که مولوی کندهاری، مولوی حقیار، مولوی غنی و مولوی عزت‌الله از فرماندهان مهم طالبان در میان کشته شده‌ها و داملا ظریف، والی نام‌نهاد این گروه در میان زخمیان این جنگ هستند.
آقای مسعود می‌گوید که نیروهای امنیتی به رهبری معاون اول ریاست جمهوری، طالبان را از سه کیلومتری شهر میمنه، مرکز فاریاب، تا ۱۸ کیلومتری در منطقۀ خواجه موسی پشتون‌کوت عقب رانده اند و اکنون نبرد سختی میان با طالبان در این منطقه جریان دارد.
جنرال دوستم پس از پاک‌سازی ولسوالی قوش‌تپه ولایت جوزجان به فاریاب رفت و عملیات «شمشیر ۲۵» در این ولایت را رهبری می‌کند.
طالبان فاریاب اظهارات نیروهای امنیتی دربارۀ تلفات این گروه را رد کرده اند
معاون حزب جنبش افغانستان می‌گوید که در این جنگ تاکنون شش تن از نیروهای امنیتی، به شمول جنرال ستار فرمانده محافظان ویژۀ معاونت اول ریاست جمهوری زخمی شده اند. به گفتۀ او، یک فرمانده پولیس شاهراه نیز در اثر زخمی که برداشته بود، جان داده است.
محمدرضا رضایی، سخن‌گوی لوای اول قول اردوی ۲۰۹ شاهین در فاریاب می‌گوید که احتمال دارد نیروهای امنیتی تا پایان روز (دوشنبه، ۱۰ حوت/اسفند) تمامی مکان‌های ناامن خواجه موسی را تصفیه و تلاشی کنند.
آقای رضایی می‌گوید، نیروهای امنیتی در مناطقی که از کنترل طالبان خارج شده اند، پاسگاه‌های امنیتی ایجاد خواهند کرد.
اما گروه طالبان گفته اند که ادعای نیروهای امنیتی دربارۀ تلفات آن‌ها در خواجه موسی، به ویژه کشته شدن فرماندهان این گروه، واقعیت ندارد و جنگجویان این گروه سه پاسگاه را در پشتون‌کوت تصرف کرده اند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.