چهار میلیون در معرض گرسنگی و قحطی

گزارشگر:شنبه 12 جوزا 1397 ۱۱ جوزا ۱۳۹۷

دفتر سازمان ملل متحد برای هماهنگی امور بشردوستانه یا «اوچا» می‌گوید که امسال حدود چهار میلیون نفر در افغانستان به کمک‌های فوری بشردوستانه نیازمند می‌باشند.
اوچا روز پنجشنبه (۱۰ جوزا) گفتکه ادامه خشکسالی در افغانستان سبب شده تا شمار افراد نیازمند برای دریافت کمک‌های عاجل بشردوستانه افزایش یابد.
اوچا گفت که در «طرح واکنش در برابر نیازمندی‌های بشردوستانه» که در دسمبر سال گذشته نشر شد، ۴۳۰ میلیون دالر به خاطر رساندن کمک به ۲٫۸ میلیون نفر در سراسر افغانستان در طول سال ۲۰۱۸ از جامعه جهانی تقاضا شده بود.mandegar-3به گفته این اداره ملل متحد، در فصل زمستان سال گذشته میزان بارندگی در بسیاری مناطق افغانستان تا ۷۰ در صد کاهش یافت که در نتیجه برای پنجمین سال متواتر فصل کاشتن گندم را متاثر کرد.
گزارش اوچا می‌افزاید که بررسی اوضاع نشان می‌دهد که افغانستان با خشکسالی روبرو بوده و این سبب شد تا درخواست بودجه برای «طرح واکنش در برابر نیازمندی های بشردوستانه» بازنگری گردد.
در طرح بازنگری شده، اوچا خواستار ۵۴۷ میلیون دالر شده تا کمک‌های عاجل بشردوستانه را در طول سال ۲۰۱۸ به ۴٫۲ میلیون افغان برساند.
دفتر ملل متحد برای هماهنگی امور بشردوستانه پیش بینی کرده که خشکسالی در افغانستان بیشتر خانواده‌های دهقان پیشه را که از قبل با عدم مصؤنیت غذایی روبرو اند، متاثر خواهد کرد.
در گزارش ملل متحد آمده است که حدود ۱٫۴ میلیون افغان در سال جاری میلادی با تهدید عدم مصؤنیت حاد غذایی روبرو می‌باشد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.