چهار پولیس توسط همکاران‌شان کشته شدند

۱۳ عقرب ۱۳۹۱

حملات داخلی در میان نیروهای امنیتی افغانستان نیز قربانی گرفت. چهار تن از ماموران پولیس افغانستان در یک پسته امنیتی در ولایت هلمند توسط همکاران‌شان به قتل رسیدند.
مقام‌های ولایت هلمند گفتند که این تیراندازی در میان نیروهای امنیتی افغانستان پنج شنبه شب در ولسوالی گرشک این ولایت اتفاق افتاد که تازه‌ترین مورد از «حملات داخلی» است.
توریالی، فرمانده امنیه ولسوالی گرشک به خبرگزاری فرانس پرس گفت: «شب گذشته حوالی ساعت ده بجه، چهار پولیس توسط شلیک پنج تن از همکاران‌شان در یک پسته امنیتی کشته شدند».
به گفته فرمانده امنیه گرشک، همه پنج پولیس حمله کننده بعد از قتل همکاران شان گریخته اند. او افزود که این پنج مامور پولیس برای تقویت این پسته امنیتی و محافظت از آن در مقابل حملات طالبان به آنجا فرستاده شده بودند.
مقام‌های محلی هلمند گفتند که هم مهاجمان و هم ماموران کشته شده پولیس در این حادثه، جدیداً استخدام شده بودند. این در حالی است که پیش از این معمولاً نیروهای خارجی هدف حملات اعضای نیروهای امنیتی افغانستان قرار می‌گرفتند.
عبدالنبی الهام، فرمانده امنیه ولایت هلمند وقوع این حادثه و شمار تلفات را تایید کرد. او گفت تحقیقاتی در جریان است تا معلوم شود که آیا این حادثه بعد از «جنگ لفظی» میان آنها صورت گرفته یا این که پولیس‌های مهاجم افراد نفوذی طالبان بوده اند.
تاهنوز کسی مسوولیت این حمله را به عهده نگرفته و معلوم نیست مهاجمان به کجا رفته اند. در گذشته حملات نیروهای امنیتی افغانستان بر نیروهای خارجی را طالبان به عهده گرفته اند، هرچند مقام های ناتو گفته اند صرف بخشی از این حملات ناشی از نفوذ طالبان در میان نیروهای امنیتی افغانستان است.
در سال روان «حملات داخلی» بر سربازان داخلی و نیروهای امنیتی افغانستان افزایش یافته است و تاکنون، بیشتر از ۵۰ سرباز خارجی و شماری از اعضای نیروهای امنیتی افغانستان در این حملات کشته شده اند.
افزایش این حملات در زمانی که نیروهای بین المللی در تلاش اند ظرفیت های همکاران افغان شان را افزایش دهند تا آنها از عهده تامین امنیت کشور شان برآیند، بی اعتمادی و همچنان نگرانی‌هایی را خلق کرده است.
قرار است نیروهای بین‌المللی تا پایان سال ۲۰۱۴ میلادی از افغانستان خارج شوند و بعد از آن ناتو یک ماموریت آموزشی و مشورتی در افغانستان خواهد داشت.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.