کابـــل: از نخست‌وزیر پاکستان تعهد همکاری می‌گیریم

گزارشگر:شنبه 11 حمل 1397 ۱۰ حمل ۱۳۹۷

نخست‎‎وزیر پاکستان به دعوت رییس حکومت وحدت ملی افغانستان به کابل می‌آید.
وزارت خارجۀ پاکستان تأیید کرده است که آقای عباسی در سفری به کابل خواهد رفت.
حکومت افغانستان می‌گوید که پاکستان تا کنون در مبارزه با تروریسم گام‌های عملی بر نداشته است، به همین دلیل نخست وزیر این کشور دعوت شده mandegar-3تا با وی در این مورد صحبت شود.
ریاست اجرایی حکومت وحدت ملی تاکید می‌کند که پاکستان تاکنون رویکرد خود در حمایت از تروریزم در افغانستان را تغییر نداده و علیه پناهگاه‌های امن تروریستان در خاک خود اقدامی نکرده است.
جاوید فیصل، معاون سخنگوی ریاست اجرایی روز پنجشنبه (۹ حمل) در یک نشست خبری در کابل گفت که افغانستان تاهنوز شاهد اقدامات پاکستان علیه تروریستان نبوده است.
آقای فیصل گفت که هیچ تغییری در رویکرد و استراتیژی پاکستان در حمایت از تروریزم به میان نیامده و پاکستان هنوز هم از گروه‌های تروریستی حمایت می‌کند.
وی با اشاره به این مطلب که حمایت پاکستان از تروریستان برای همه جهانیان آشکار شده گفت که اسلام‌آباد باید برای بهبود حثییت بین المللی خود دست از حمایت تروریستان بردارد.
وی بیان داشت که به دلیل عدم تغییر در رویکرد پاکستان، حکومت افغانستان از نخست وزیر این کشور رسما دعوت کرده تا به افغانستان سفر کند تا دو طرف روی اعتماد سازی و برداشتن گام‌های عملی در مبارزه با تروریزم تعهد کنند.
به گفته آقای فیصل، پاکستان تاکنون بارها برای همکاری با حکومت افغانستان در روند مبارزه با تروریزم و مذاکرات صلح تعهد سپرده اما تاکنون گام عملی برای اجرایی ساختن این تعهدات خود برنداشته است.
بر بنیاد گفته‌های وی، در سفر نخست وزیر پاکستان به کابل که قرار است در ششم آپریل سال جاری میلادی صورت بگیرد، روی اجرایی شدن تعهدات این کشور در روند مبارزه با ترویسم صحبت خواهد شد.
آقای فیصل با اشاره به برگزاری نشست‌های بین‌المللی صلح افغانستان گفت که در این نشست‌ها حکومت افغانستان و همکاران بین المللی حکومت سعی می‌کنند تا یک اجماع منطقه ای و جهانی را در پیوند به صلح افغانستان به وجود آورند.
نخست وزیر پاکستان درحالی به کابل می‌آید که مردم افغانستان از همکاری پاکستان در پروسۀ صلح و ثبات کشور نا امید گشته‌اند.
پاکستان در یک ونیم دهۀ اخیر همواره به تعهدات خویش پشت پا زده و هیچ‌گونه همکاری‌یی در پروسۀ صلح نداشته است.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.