کرزی: حضور داعش در افغانستان غیرحقیقی و تبلیغاتی است

گزارشگر:دوشنبه 10 حمل 1394 ۹ حمل ۱۳۹۴

حامد کرزی رییس جمهور پیشین حضور داعش در افغانستان را غیرحقیقی و موضوعی تبلیغاتی دانست.
حامد کرزی رییس‌جمهوری سابق افغانستان در سفر به استرالیا گفته‌ است: حضور نیروهای خارجی در افغانستان در سیزده‌ سال گذشته بهره‌یی برای افغانستان نداشته و جنگ تاکنون ادامه دارد.
کرزی که در دوران حکومت خود روابط خوبی با امریکا نداشت، در سال‌های پایانی دولت خود نیز با امتناع از امضای پیمان امنیتی کابل – واشنگتن به mnandegar-3شدت مقامات کاخ سفید را خشمگین کرده بود.
رییس ‌جمهوری سابق افغانستان حضور نیروهای خارجی را در افغانستان ناکام عنوان کرده و می‌گوید: جنگ با تروریسم نتیجه‌یی را در بر نداشت.
کرزی اضافه کرد: یکصد پانزده هزار نیرو امریکایی و خارجی در افغانستان و پاکستان موفق به شکست تروریست‌ها نشده‌اند، پس چطور می‌توان انتظار داشت که امریکایی‌ها فقط با ۱۰ هزار نیرو بتوانند آن‌ها را شکست دهند.
وی خاطرنشان کرده است: حضور داعش در افغانستان آوازه‌یی بیش نیست و چنین موردی حقیقت ندارد.
کرزی گفت: تاکنون شواهدی از حضور فیزیکی داعش در افغانستان مشاهده نشده است و حضور این گروه تروریستی بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد.
رییس‌جمهوری سابق افغانستان در مورد شایعات حضور گروه تروریستی داعش در برخی از نقاط افغانستان گفت: برخی از افراد سابق طالبان افغانستان پرچم سفید را به پرچم سیاه تبدیل می‌کنند. این افراد همان کسانی هستند که در گذشته به عنوان طالب می‌جنگیدند. اگرچه این تغییر نیز نمی‌تواند به تنهایی صورت بپذیرد و نیازمند فرد، گروه یا کشوری به عنوان حامی می‌باشد.
حامد کرزی در مورد نقش ایران در مبارزه با این گروه تروریستی و حامیان و عوامل پشتیبان این گروه افزود: بدون شک ایران نمی‌تواند از این گروه پشتیبانی کند، زیرا این کشور در حال جنگ با این گروه تروریستی می‌باشد.
با این حال حکومت وحدت ملی از حضور گروه تروریستی داعش در کشور چندین مرتبه اظهار نگرانی کرده و خواستار مبارزه با این گروه شده است.
تاکنون اخبار تأیید شده‌یی از حضور گروه تروریستی داعش در افغانستان منتشر نشده است.
پیش از این فردی به نام ملا عبدالرئوف خادم با نام رهبر گروه تروریستی داعش در افغانستان فعالیت خود را آغا کرد که در همان ابتدای راه با مخالفت شدید گروه طالبان افغانستان روبرو گردید و پس از مدتی نیز در عملیاتی در جنوب این کشور کشته شد.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.