کشف یک گوردسته‌جمعی در ننگرهار

سه شنبه 1 حوت 1396/

mandegar-3مقامات از پیدا شدن اجساد ۹ تن از افراد ربوده شده توسط داعش در ولایت ننگرهار خبر دادند. این جسدها از یک گور دسته جمعی بیرون کشیده شده اند.
روز دوشنبه مقامات محلی خبر دادند که جسدهای این افراد که ماه ها قبل توسط گروه تروریستی «دولت اسلامی» یا داعش ربوده شده بودند، از یک گور دسته جمعی کشف شده است. عطاالله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار به خبرگزاری آلمان «دی پی آ» گفت: «جسدها از یک قبر در منطقه مومنددره در ولسوالی اچین کشف شده اند».
خوگیانی افزود براساس شواهد و مدارک، این جسدها مربوط به ۹ تن از ۱۲ غیرنظامی می باشند که حدود یک و نیم سال قبل در ولسوالی کوت توسط جنگجویان داعش ربوده شده بودند.
ذبیج الله زمری عضو شورای ولایتی ننگرهار نیز کشف این قبر گروهی را تایید کرد و گفت آنها خیلی وقت پیش به قتل رسیده بودند.
به نقل از آقای زمری مومند دره زمانی یکی از پایگاه های مستحکم حافظ سعید خان فرمانده شاخه «دولت اسلامی در خراسان» بود. حافظ سعید در ماه آگست سال ۲۰۱۶ در یک حمله هوایی نیروهای امریکایی در ولایت شرقی ننگرهار کشته شد.
گروه تروریستی «دولت اسلامی» یا داعش زمانی در چهار ولسوالی ولایت ننگرهار فعالیت داشت، اما رفته رفته ملیشه های تروریست این گروه به دیگر ولایت های افغانستان نیز پخش شدند.
این تروریست ها به مشکلات و چالش ها در برابر نیروهای امنیتی افغانستان افزوده اند که در حال حاضر با شورشگری طالبان مبارزه می کنند.
به تازگی نیروهای ویژه افغان ۳۰ غیرنظامی را از یک زندان طالبان در ولایت شرقی لغمان آزاد کرده اند. نیروهای افغان از دو روز قبل عملیات نظامی را علیه مواضع طالبان در این ولایت آغاز کرده اند.
هم طالبان هم داعش و دیگر گروه های شورشی که در افغانستان فعالیت دارند، هرازگاهی مردم ملکی را به اتهام همکاری یا ارتباط با دولت توقیف کرده و زندانی می کنند.
این گروه ها از آدم ربایی گروهی و گروگان گیری افراد ملکی برای تبادله اسیران شان و کسب درآمد برای تامین هزینه های جنگی شان نیز استفاده می کنند.
اما تفاوتی که در عملکرد گروه تروریستی داعش وجود دارد این است که این گروه اقلیت های قومی و مذهبی را به صورت هدفمند به اسارت گرفته و به قتل می رساند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.