کـابل؛ شـهری مـافیـایـی

/

دو شنبه ۲۸ ثور ۱۳۹۴

 

مجیدی
این روزها موترهای شیشه سیاه و بدون نمبر پلیت در شهر کابل افزایش یافته است. شیشه‌های فلم‌دار در وسایط دولتی و غیر دولتی و اشخاص زورمند، نگرانی‌های زیادی را به بار آورده است.
گاهی موترهای شیشه‌سیاه چهرۀ شهر کابل را به یک شهر مافیایی تبدیل می‌کند که هیچ‌کسی در آن احساس امنیت نمی‌کند.
mnandegar-3بر اساس گزارش‌ها، در یک هفته گذشته دزدان و باندهای تبه‎کار با استفاده از موترهای شیشته‎سیاه در ساحات کارته نو، خیرخانه و برخی از ناحیه‎های دیگر شهر کابل دست به دزدی‌های مسلحانه، اختطاف و قتل زده‎اند.
هر چند فرماندهی امنیۀ کابل از تلاش‌ها برای جلوگیری از وقوع جرایم جنایی اطمینان می‌دهد، اما باشنده‌های کابل می‌گویند که در بسیاری جرایم جنایی از سلاح‌های دولتی و موترهای شیشه سیاه استفاده می‌شود.
شهروندان کابل به این باور هستند که تمام اختلافات و مشکلاتی که در کشور ایجاد می‌شود عوامل آن موترهای شیشه‌سیاه یا فلم‌دار می‌باشد. مجرمین، افراد انتحاری و تروریست و اختطاف‌گران از موترهای شیشه سیاه برای رسیدن به هدف شان استفاده می‌کنند.
اگر چه این نگرانی از چندین سال بدین‌سو در میان مردم وجود داشت که دولت نیز برای از میان بردن آن تدابیر سنجیده بود و حتا رییس‌جمهور پیشین فرمانی در این زمینه صادر کرد و کمپاینی نیز راه اندازی گردید، اما نتیجۀ مطلوب به دست نیامد و هر بار موترهای شیشه سیاه و بدون نمبر پلیت بیشتر از گذشته در خیابان ها و جاده ها دیده شدند که سبب انتقادهای زیادی بر نهادهای امنیتی به ویژه پولیس شد
شهروندان می‌گویند، تا زمانی‌که افراد غیر مسوول در کابل خلع سلاح و پولیس تلاش‌هایش را به هدف متوقف ساختن موتر های شیشه سیاه بیشتر نسازد، حادثات جنایی در این شهر همچنان ادامه خواهد داشت.و این وضع دامن آنانی که موتر های شیشه سایه میگردانند اما از مورتهای شان در هیچ جنایت و خیانتی هم استفاده نمی‌شود را نیز لکه دار می‌کند.

اشتراک گذاري با دوستان :

Comments are closed.