کـشته‌شـدن سـه نـظامی خارجی در کابل

26 سنبله 1393/

در نتیجۀ یک حمله انتحاری گروه طالبان بر یک کاروان نیروهای نظامی خارجی در نزدیکی سفارت ایالات متحده امریکا در کابل سه سرباز ناتو کشته شدند.
گفته می‌شود که در پی این حمله، سه سرباز نیروهای ایساف تحت رهبری ناتو کشته شده و دست‌کم سیزده فرد غیر نظامی افغان زخمی گردیده است. تا اکنون هویت سربازان کشته شده که متعلق به کدام کشور می‌باشند، روشن نیست.mnandegar-3
این حمله در نزدیکی در ورودی سفارت ایالات متحده که شدیداً تحت نظارت می‌باشد رخ داده است. همچنان از شدت انفجار مذکور ساختمان‌های اطراف سفارت نیز خسارت دیده اند و از سفارت ایالات متحده نیز صدای آژیرها شنیده می‌شد.
مقامات امنیتی نیز این حمله را تائید کرده است. یک مقام پولیس افغانستان به آژانس خبری فرانسه «فرانس پرس» گفت: «هدف این حمله نیروهای خارجی بوده است و این حمله در یکی از جاده هایی که به میدان هوایی کابل منتهی می‌گردد، رخ داده است». گروه طالبان از طریق توییتر مسوولیت این حمله را به عهده گرفته اند.
گفته می‌شود که حمله روز گذشته یکی از شدیدترین حملات در چند هفته اخیر در کابل بوده است. این درحالی است که پس از ماه‌ها تنش‌های انتخاباتی در افغانستان، گفته شده است که ساعاتی پیش از این حادثه هردو نامزد انتخابات این کشور احتمالاً به نتایجی رسیده بودند و سخنگوی حامد کرزی نیز از یک «پیشرفت شگرف» در این زمینه سخن گفته است.

اشتراک گذاري با دوستان :